in

Prześladowali go inni uczniowie. 15-latek dokonał masakry, będzie sądzony jak dorosła osoba.

15-letni Ethan Crumbley to jeden z uczniów szkoły średniej w stanie Michigan. Prześladowali go rówieśnicy, więc postanowił zgotować prawdziwe piekło im i ich rodzinom. Przed masakrą spotkał się z rodzicami i dyrektorem. Po trzech godzinach doszło do strzelaniny.

Wszystko miało miejsce w miniony wtorek koło godziny 13:00 w szkole średniej Oxford High School. Siedem osób przetransportowano do szpitala. Nie żyje czterech uczniów.

Strzelanina w liceum

Poprzedniego dnia 15-latek miał nakręcić wideo, w którym mówił o tym, jak zabije innych uczniów. Tak wynika z informacji przekazanych przez biuro szeryfa hrabstwa Oakland. Poza tym w dzienniku, który chłopak trzymał w plecaku, miały znaleźć się groźby.

15-latek będzie odpowiadać za swoje czyny jak dorosły. Usłyszy zarzuty morderstwa, terroryzmu, napaści i nielegalnego posiadania broni. Jak przekazuje policja, Ethan miał użyć pistoletu zakupionego nielegalnie cztery dni wcześniej przez swojego tatę. Niewykluczone zatem, że rodzice także mogą spodziewać się zarzutów, jak zaznacza prokurator hrabstwa Oakland Karen McDonald.

Śledczy podejrzewają, że chłopak chciał się zemścić za to, jak traktowali go inni. Kilka dni przed masakrą publikował dziwne rzeczy w mediach społecznościowych, między innymi sprawy innych głośnych strzelanin w szkołach w USA.

Rodzice chłopaka nie wyrażają zgody na to, żeby został on przesłuchany. Potrzeba do tego zezwolenia opiekuna, nawet jeśli 15-latek ma być sądzony jak dorosła osoba.

Jak tłumaczy Daily Mail, wcześniejsze spotkania rodziców z dyrektorem nie miały związku z prześladowaniem ich syna.

Źródło: o2.pl