in

Syn odwiedził matkę w domu opieki. To, co zobaczył, było dla niego całkowitym szokiem.

Domy opieki są tworzone po to by ułatwiać życie, gdy osoby starsze przestają być samodzielne zapewniać im komfort i stałą opiekę medyczną.

Historia Esther Brown, 80-letniej kobiety z Ohio, daje inny obraz domów opieki.

Esther była pacjentką w Altercare Nobles Pond w Canton. Julia Wiggins pastor jej rodziny oraz jej syn James, postanowili złożyć Esther niezapowiedzianą wizytę. To, co zobaczyli, było dla nich całkowitym szokiem.

Kiedy weszli do pokoju znaleźli Esther zupełnie samą. Jej głowa leżała na poduszce na biurku i Esther dusiła się własną śliną. Ta niewiarygodna scena zdruzgotała jej syna.

Julia zrobiła dwa zdjęcia Esther. Wykorzystała te zdjęcia, aby przekonać inne rodziny do niezapowiedzianych odwiedzin ich bliskich w domach opieki i sprawdzenia rzeczywistych warunków w jakich żyją.

Niezapowiedziana wizyta miała być niespodzianką dla Esther, ale niespodzianką było to w jakim stanie ją zastali.

Kiedy ujrzeli Esther dławiącą się śliną zaczęli krzyczeć i wzywać pomoc, ale przez 10 minut nikt nie pojawił się na w pokoju.

Podnieśli Esteher i zapobiegli nieszczęściu.

To szokujące wydarzenie sprawiło, że wezwali inne rodziny do sprawdzenia swoich bliskich przebywających w Altercare Nobles Pond. Jeszce tego samego dnia większość rodzin zjawiło się w domu opieki tym i wielu innych w kraju.

Jej post i zdjęcia trafiły do Departamentu Zdrowia i Wieku w Ohio, które zapowiedziały kontrole w Domach Opieki.

Rodzina złożyła skargę na Altercare Nobles Pond. Dochodzenie jest w toku.

Źródło: Julia Wiggins/Facebook