fot. tiktok/Heather Delaney
in

Były zrośnięte ze sobą czaszkami. Nie do wiary, jak wyglądają dzisiaj.

Erin i Abby Denaley urodziły się w lipcu 2016 roku połączone głowami. Zostały rozdzielone dzięki pomocy lekarzy z Children’s Hospital w Filadelfii. Dziewczynki były jednymi z najmłodszych dzieci, u których wykonano ten zabieg. Ich niezwykła historia obiegła sieć.

Były zrośnięte czaszkami

Bliźnięta syjamskie rodzą się raz na 50-100 tys. urodzeń. Wynika to z nieprawidłowości, jaka zachodzi podczas podziału tarczy zarodkowej na dwa płody. Dochodzi do tego podziału zbyt późno lub jest on niecałkowity. Istnieje również teoria mówiąca, że bliźniaki mogą ponownie złączyć się w łonie matki. Wynika to z tego, że komórki macierzyste rozdzielonych płodów szukają podobnych do siebie komórek i tak dochodzi do ich łączenia się.

Heather i jej mąż Riley z niecierpliwością czekali na to, aż na świat przyjdą ich upragnione dzieci. Stało się to 24 lipca 2016 roku, w Children’s Hospital w Filadelfii, 10 tygodni wcześniej niż wyznaczono termin porodu. Niebawem będą świętować swoje szóste urodziny.

@heatherdelaney1015 We are beyond grateful for Dr. Taylor and Dr. Heuer from The Children’s Hospital of Philadelphia. Without them and all of the nurses and staff there, our girls wouldn’t have the life they have today. They have become our family over the years. Words can’t express our gratitude! #conjoinedtwins #childrenshospitalofphiladelphia #miraclebabies #delaneytwins #specialneedsmom #changedlives ♬ Count on Me (Instrumental Version) – Instrumental Pop Songs & Soft Background Music

Mama postanowiła w związku z tym jeszcze raz podziękować lekarzom za to, że wykonali oni operację.

„Pięć lat temu moje słodkie dziewczynki przeszły operację, która odmieniła ich życie. Wydawać by się mogło, że czekaliśmy całą wieczność, aby w końcu usłyszeć słowa: są rozdzielone […] Jesteśmy niezmiernie wdzięczni dr. Taylor i dr. Heuer ze szpitala w Filadelfii” – opowiada kobieta na TikToku.

Wzruszona Heather przyznała, że operacja nie należała do łatwych. Dziewczynki były zrośnięte ze sobą czaszkami. To najrzadszy przypadek, jaki w ogóle może wystąpić w przypadku bliźniąt syjamskich. Warto podkreślić, że w takiej sytuacji ok. 40 procent bliźniąt rodzi się martwych, a 33 proc. – umiera podczas porodu.

„Wszystko się udało. Moje córeczki zostały rozdzielone. Po operacji musiały spędzić kilkanaście miesięcy w szpitalu. Tam pod okiem lekarzy i fizjoterapeutów uczyły się życia na nowo. Erin wróciła do domu po 14 miesiącach, Abby dołączyła do niej miesiąc później” – tłumaczy mama.

Kobieta przyznała, że jej córki rozwijają się podobnie jak inne dzieci w ich wieku.

„Podczas gdy Erin chętniej bawi się zabawkami, Abby uwielbia być w centrum zainteresowania i spędzać czas z ludźmi. Jest naszym towarzyskim motylem”

Historia Erin i Abby to przykład na to, że zawsze trzeba mieć nadzieję, a współczesna medycyna może zdziałać cuda w przypadku bliźniąt syjamskich.

@heatherdelaney1015 Reply to @kathygirl211 this was therapy today 💜 #workinghardorhardlyworking #conjoinedtwins #delaneytwins #pediatricPT #pediatricOT #PATkids #besttherapistsever #itsgonnabeok ♬ (It's Gonna Be) Okay – The Piano Guys

Podziel się tą historią z innymi!

źródło: parenting.pl