in

W zagrodzie małp umieszczono małą sztuczną małpkę. Ich reakcja rozerwała moje serce na strzępy!

Małpy są podobne do ludzi na wiele sposobów. Rodziny mieszkają razem ze sobą i dbają o siebie. Razem wychowują swoje dzieci, a nawet odczuwają żal i smutek, gdy umiera ich członek rodziny.

Nie wierzysz? Poniższy film jest idealnym dowodem, że „człowieczeństwo”, faktycznie istnieje w świecie małp. W zagrodzie langurów umieszczono sztuczną małpkę (niemowlę). Małpy od razu pomyślały sobie, że sztuczna małpka była jedną z nich – a tak naprawdę bezbronnym niemowlęciem, które potrzebowało ich opieki. Jeden z langurów zbliżył się do niego i wziął na ramiona. Wyglądało na to, że chce się nim zająć. Ale niestety „niemowlę” wypadło jej z rąk i spadło z wysokości na ziemię.

Małpy myślały, że dziecko zostało ranne i szybko do niego podbiegły. Jedna z nich sprawdzała czy wydaje ono jakiekolwiek oznaki życia. Ale wtedy, zdali oni sobie sprawę, że coś jest nie tak.

Wydawało im się, że małpka zginęła od upadku. Umieściły jej martwe ciało na klifie i zebrały się wokół niego, tak jakby to był prawdziwy niemowlak, który właśnie zmarł. Po czym smucili się i pocieszali wzajemnie.
To naprawdę pokazuje, jak dużo empatii mają te zwierzęta. Jeśli Ciebie także poruszyło to wideo, podziel się nim ze swoimi bliskimi!