in

Emeryci nie dowierzają – ZUS przekazał, co stanie się z ich wypłatami już za parę dni

Nie ma wątpliwości co do tego, że emerytura to dla wielu seniorów jedyne źródło utrzymania. Dlatego tak ważne jest, aby śledzili oni wszystkie pojawiające się komunikaty. ZUS właśnie przekazał kluczowe informacje tysiącom świadczeniobiorców. O tym trzeba wiedzieć!

Jak się okazuje, w tym miesiącu emerytury trafią do seniorów wcześniej niż zwykle. Znamy szczegóły.

Emerytury w grudniu

Renty i emerytury są wypłacane przez ZUS w sześciu terminach: 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia miesiąca. Osoby, które miały dostać pieniądze w ostatnim z terminów, bały się, że data ta ulegnie zmianie na ich niekorzyść, ponieważ wypadają wtedy święta. Pojawiło się mnóstwo zapytań w tej sprawie, więc rzecznik centrali ZUS, Paweł Żebrowski, zdecydował, że przekaże oficjalne informacje.

„23 grudnia, czyli w środę, pieniądze powinny być na kontach emerytów” – mówi Paweł Żebrowski, rzecznik centrali ZUS.

Emeryci i renciści mogą odetchnąć z ulgą.

„Wielu naszych klientów telefonuje dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach […] I dla nich mam dobrą wiadomość, że pieniądze otrzymają jeszcze przed świętami tak, by nasi klienci mieli pieniądze na świąteczne zakupy” – zapewnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

ZUS podkreślił przy okazji, że osoby, które dostają pieniądze od listonosza, także nie mają się czego obawiać. Pieniądze są przekazywane instytucjom dużo wcześniej, tak, aby trafiły do świadczeniobiorców przed świętami.

„Mam nadzieję, że także i tym razem poczta stanie na wysokości zadania i nasi klienci dostaną pieniądze możliwie szybko. W najlepszej sytuacji są oczywiście ci, którym pieniądze wpływają na bankowe konta” – przekazuje Iwona Kowalska-Matis.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!