in ,

Nazywał siebie „bankrutem”. Taką emeryturę ma Lech Wałęsa

Lech Wałęsa otwarcie przyznał, że pandemia koronawirusa mocno uderzyła w jego finanse, tak że w pewnym momencie zadeklarował, że jest bankrutem. Jaką emeryturę ma były prezydent?

Można się zdziwić! Znamy szczegóły.

Emerytura Lecha Wałęsy

Od jakiegoś czasu Lech Wałęsa zmaga się z problemami zdrowotnymi. W 2021 roku konieczna była wymiana baterii w jego rozruszniku serca. Później groziła mu amputacja nogi, co tylko pogorszyło sytuację. Na szczęście, nie doszło do tego.

To jednak nie koniec problemów byłego prezydenta. Narzekał on na kiepską sytuację finansową z powodu pandemii koronawirusa.

„W tym roku nikt nie dostanie ode mnie prezentu, bo jestem bankrutem. Jeździłem i dorabiałem, to mi starczało, a teraz to się skończyło. Nie ma środków. Był czas, że miałem, to je rozdawałem. Rozdałem i stanąłem z pustą kieszenią” – mówił.

Jaką zatem Lech Wałęsa ma emeryturę?

Emerytura Lecha Wałęsy wynosi około 13 tys. brutto, co po odliczeniu podatków daje ok. 11 tys. zł netto. W jednym z wywiadów, noblista otwarcie przyznał, że co miesiąc otrzymuje 12-13 tys. zł. Mimo tak wysokiej emerytury, Wałęsa powiedział „Super Expressowi”, że te środki nie wystarczają mu do zaspokojenia jego potrzeb.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!