in

Emeryci dostaną dodatkowo nawet 2250 zł. To już pewne, znamy szczegóły.

Od 1 stycznia 2022 roku mamy do czynienia z wieloma zmianami związanymi z Polskim Ładem. Czy mogą na nich zyskać emeryci? Czego można się spodziewać i na co warto być przygotowanym?

Tadeusz Kościński, szef resortu finansów postanowił rozwiać wątpliwości Polaków i zapowiedzieć korzyści dla 8 milionów osób. W tym roku będą mogli oni dostać dodatkowe nawet 2250 zł.

Dobra wiadomość dla emerytów?

Z rozmowy Kościńskiego z PAP możemy dowiedzieć się, że emeryci mogą liczyć na wiele korzyści. Jak podkreśla szef resortu finansów, program zakłada, że ponad 6 milionów osób załapie się na emeryturę bez podatku. W związku z tym można spodziewać się dodatkowo 2250 zł rocznie. Ci emeryci, którzy dostają do 12 800 brutto nie mają powodów do zmartwień – nie stracą na nowych zmianach.

„To ponad 8 mln osób. Większość z nich, bo aż dwie trzecie, przestanie płacić PIT. To w sumie ok. 6 milionów emerytów ze świadczeniem do 2500 zł brutto. Ich roczny zysk wyniesie ok. 2250 zł, na rękę. Można powiedzieć, że to prawie emerytura ekstra” – zaznacza szef resortu.

Minister finansów uspokaja też osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 12 800 zł brutto.

„Około 90 proc. podatników, którzy skorzystają na zmianach w podatkach lub będą one dla nich neutralne, tych 18 mln Polaków, którzy zyskają w nowym systemie – to ludzie przede wszystkim mniej zarabiający” – podkreśla Tadeusz Kościński.

Według niego zdecydowana większość Polaków uzna, że zmiany „są korzystne lub neutralne”.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: PAP, money.pl