in

Nie obcinała paznokci przez 4 lata. Mają już po 13 cm długości i stały się jej źródłem utrzymania.

Elena Shilenkova to rosyjska blogerka. Kobieta nie obcina paznokci już od ponad 4 lat. Podczas gdy większości z nas, zdarza się nadłamać paznokcie przez przypadek lub je obgryzać, Shelenkova zdołała wyhodować paznokcie o długości 13 cm.

Zaczęło się od zakładu ze znajomym.
Jej znajomy nie mógł uwierzyć, że kobieta zdoła wyhodować paznokcie dłuższe niż 5 cm i założył się z nią o 3000 dolarów. Shilenkova zrezygnowała ze sportu i podróżowania, by wyhodować paznokcie, które teraz nazywa swoimi „dziećmi”.

Wygrała zakład w ciągu roku i kontynuowała jego rozwój, dopóki nie znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Podczas gdy wielu z nas nie wyobraża sobie konieczności bycia tak ostrożnym, Shilenkova mówi, że prowadzi stosunkowo normalne życie, musiała tylko zrezygnować z takich czynności jak pływanie czy tenis, które uwielbiała.
„Mój sposób pisania jest trochę inny. Po prostu muszę stale kontrolować wszystkie moje ruchy. Muszę pomyśleć wcześniej o wszystkich moich działaniach i ruchach, starać się unikać ostrych ruchów i „zachowywać się” delikatnie – ostre ruchy są moim wrogiem. ”

„Ludzie reagują różnie widząc moje paznokcie, inni się boją, inni nie rozumieją po co to robię. Niektórzy twierdzą„ że są super i proszą mnie o selfie lub mówią, że szanują mnie za moją cierpliwość. Są też tacy, którzy pytają mnie, kiedy je wreszcie obetnę.”

Długie paznokcie przyniosły jej sporo uwagi na Youtube i instagramie, co jej się podoba:
„Uwielbiam mieć długie paznokcie, ponieważ zawsze poświęcam im dużo uwagi. Jeśli ktoś mnie spotka, to na pewno mnie nie zapomni. Ludzie widzą tysiące twarzy i zawsze są wymazywani z pamięci – ale ktoś z paznokciami takimi jak moje, nigdy nie zostanie zapomniany. Nie sposób mnie nie zauważyć.”

35-latka twierdzi, że ma nawet żywe koszmary łamania paznokci:
„Najbardziej martwię się łamaniem paznokci we śnie i często mam koszmary, w których budzę się z krótkimi paznokciami. Sny są całkiem realne, więc budzę się w panice i uważnie sprawdzam paznokcie, aby się upewnić, że wszystko z nimi w porządku. ”

Strony blogerki w serwisie Instagram i YouTube, są pełne zdjęć i filmów przedstawiających jej codzienność, aby udowodnić, że życie z długimi paznokciami jest możliwe. Pomimo takiej sławy, Shilenkova ogłosiła w zeszłym miesiącu, że tego lata obetnie paznokcie:
„Cześć, moi przyjaciele! Mam wiadomości. Latem (czerwiec-lipiec) obetnę paznokcie! Jeśli ktoś chce się ze mną spotkać, gdy jeszcze są długie, proszę o kontakt!”

Co się stanie z paznokciami? Kobieta je sprzeda, znalazło się już 5 kupców. Zobacz film poniżej o jej wyjątkowych paznokciach.