screenshots. youtube/ KFOR Oklahoma's News 4
in

Elektryk naprawia im instalację za darmo. A oni zwabiają go pod pretekstem koniecznej inspekcji.

Niewiele jest rzeczy gorszych niż powrót do domu w mroźny, zimowy dzień, by dowiedzieć się, że ogrzewanie nie działa.

W niektórych przypadkach może to być irytujące. Ale w innych naprawdę niebezpieczne.

Stacy i Josh Lemonds z Oklahoma City pewnego dnia wrócili do domu w środku zimy przemarznięci z nadzieją, że zaraz się ogrzeją. Niestety, pod ich nieobecność pracownicy energetyki zdjęli licznik, ponieważ dostawca uznał, że stan przewodów stanowi zagrożenie pożarowe.

W efekcie para pozostała bez prądu, dopóki nie wymieni okablowania i ponownie wezwie kontrolerów do sprawdzenia instalacji. Problem polegał na tym, że para była wtedy w trudnej sytuacji i brakowało im niezbędnych środków finansowych na opłacenie tak kosztownych zaleceń. Byli bezradni…

 

Stacy i Josh zwrócili się do swojej wspólnoty kościelnej, z prośbą o modlitwę. Wtedy skontaktował się z nimi pewien człowiek – Joshua Matthews.

Okazało się, że kilka lat wcześniej Josh i Stacy poprzez wspólnotę pomagali pewnej chorej kobiecie. Stacy gotowała ciepłe posiłki, a Josh je dostarczał. To była bezinteresowna pomoc w odpowiedzi na prośbę pastora. Nie sądzili, że ten akt dobroci wróci do nich w niedalekiej przyszłości.

Mężem tej kobiety był Joshua Matthews, który był elektrykiem. Teraz postanowił odpowiedzieć dobrem na ich dobro.

Spędził wiele dni na mrozie, aby wymienić instalację i przywrócić ciepło w domu Lemondów. Było zimno, mokro, często ciemno i niebezpiecznie, ale każdego dnia wracał na drabinę i zabierał się do pracy.

W końcu Joshua i jego firma wymienili instalację Josha i Stacy na nową i to zupełnie za darmo.

Kilka dni później, Joshua wrócił do domu Lemondów, ponieważ miał na prośbę pary coś jeszcze sprawdzić.

Zamiast tego czekała na niego niespodzianka.

Wspaniała historia, która pokazuje, że dobro zawsze wraca.
Gdy Josh wrócił do domu Lemondów, nie wiedział, że za drzwiami czeka telewizja z prezentem dla niego. Bank słysząc o tej historii, przekazał mu 400 dolarów za ten dobry uczynek. A rodzina Lemondów podziękowała mu za pomoc i dobroć na wizji.

Obejrzyj wideo poniżej, jak zaskoczony był Josh. Jeśli ta historia wywoła uśmiech na Twojej twarzy, udostępnij go na Facebooku wszystkim członkom rodziny i znajomym!