fot. freepik
in

Postanowił sprzedawać jagody przy drodze. Ile zarobił? Wielu będzie zaskoczonych

Jagodowy sezon rozkwita, a na horyzoncie pojawiają się smakowite perspektywy zarobku. Ceny za jagodziankę sięgające aż 28 złotych za sztukę w Warszawie, sprawiają, że warto zastanowić się nad tym, ile można faktycznie zarobić na tym sezonowym rarytasie. Pewien ambitny YouTuber postanowił odpowiedzieć na to pytanie i podzielił się swoją przygodą na kanale Sprawdzam Jak.

Ile można zarobić na jagodach?

Jagody nie tylko zachwycają swoim słodkim smakiem, ale także kuszą swoimi właściwościami zdrowotnymi. Witaminy C, B i K zawarte w tych leśnych owocach wzmacniają wzrok i łagodzą ewentualne problemy ze wzrokiem. Co więcej, jagody wspomagają nasz układ trawienny, a ich lekkostrawność sprawia, że są łatwo przyswajane przez organizm. Dodatkowo, korzystnie wpływają na układ krwionośny i obniżają poziom złego cholesterolu. To zdrowie i smak w jednym!

Zbieranie jagód stało się przedmiotem eksperymentu popularnego YouTubera. Po wyprawie do pobliskiego lasu, wypełnił koszyk świeżymi i soczystymi jagodami. Następnie udał się na lokalną, ruchliwą drogę, gdzie zbudował swoją niewielką straganową budkę, gotową do handlu.

Ceny jagód na rynku hurtowym w Broniszach utrzymują się na poziomie 28-30 złotych za kilogram. Ciekawski YouTuber postanowił przyciągnąć klientów, oferując jagody w małych słoikach za 25 złotych i większych słoikach za 40 złotych. Ostatecznie do sprzedaży trafiło 6 małych i 3 duże słoiki pełne świeżych owoców.

Miało być inaczej

Niestety, los nie był łaskawy, a eksperyment okazał się wyjątkowo wymagający. Pomimo dwugodzinnego czuwania przy swojej jagodowej budce, YouTuber nie sprzedał ani jednego słoiczka. Okoliczni mieszkańcy wyjawiły, że cena mogła odstraszyć potencjalnych klientów, którzy znaleźli tańszą alternatywę w supermarketach. Ponadto, konkurencja była duża, ponieważ aż siedmiu innych sprzedawców również oferowało jagody przy drodze. Mieszkańców mógł też zastanawiać zbyt elegancki ubiór mężczyzny sprzedającego jagody.

Podsumowując, sezon na jagody to okazja do zarobku, ale nie taka łatwa, jak się wydaje. Eksperyment YouTubera z kanalu Sprawdzam Jak pokazał, że sukces w handlu przydrożnymi jagodami wymaga nie tylko cierpliwości, ale także elastycznego podejścia do potrzeb rynku. Dla tych, którzy chcą podjąć wyzwanie, kluczem do sukcesu będzie stworzenie atrakcyjnej oferty, która przyciągnie prawdziwych miłośników tych letnich owoców.

Źródło: Youtube/Sprawdzam Jak