in ,

Przez rok odmawiała sobie wszystkiego i kupowała tylko niezbędne rzeczy. Rezultat ją zszokował

Dziennikarka Michelle McGaw postanowiła przeprowadzić eksperyment finansowy. Odrzuciła niepotrzebne wydatki na 1 rok i wydawała pieniądze tylko na te rzeczy niezbędne do życia.


Wymagane wydatki to: spłata kredytu hipotecznego, ubezpieczenie, rachunki za media, pomoc finansowa dla rodziców i opłaty za usługi komunikacyjne. Ponadto kobieta ograniczyła wydatki na żywność, artykuły higieniczne i chemię gospodarczą.

Wcześniej dziennikarka praktycznie nic nie gotowała, ale teraz musiała się nauczyć i szło jej to całkiem nieźle.

 

 

Przestała chodzić do salonów kosmetycznych, kin i barów. Przestała chodzić na siłownię, jeździła na rowerze i korzystała z komunikacji w mieście, zamiast samochodu. Ubrania kupowała dopiero wtedy, gdy się zniszczyły.

Zamiast drogich wycieczek podczas wakacji, kobieta kilkakrotnie wyjeżdżała z miasta zabierając ze sobą namiot.

Kilka razy chciała porzucić eksperyment, ale zacisnęła zęby i kontynuowała go dalej.

Przez rok udało jej się zaoszczędzić około 23 tysięcy dolarów, a dzięki temu przedterminowo spłaciła w całości swój kredyt hipoteczny.

McGaw powiedziała, że ​​w ciągu ostatniego roku całkowicie zmieniła podejście do wydatków. Rozsądniej wydaje pieniądze, ale już nie wróci do całkowitych oszczędności.

Natychmiast po zakończeniu eksperymentu kobieta zabrała całą swoją rodzinę i przyjaciół do baru i zapłaciła za rachunek.