fot. youtube/one lonely Dude
in ,

Dziewczyny obrażają otyłego faceta w McDonaldzie. Po chwili karma wraca do nich ze zdwojoną siłą

To, jak ktoś wygląda i co je, nie powinno nikogo obchodzić. Jednak wiele razy ludzie wierzą, że mają prawo osądzać innych tylko dlatego, że uważają się za mądrzejszych i lepiej wyglądających.

Poniższy film pokazuje dwie dziewczyny czekające w kolejce, aby zamówić posiłek w lokalnym McDonald’s. W pewnym momencie zauważają, że przed nimi stoi facet z nadwagą i wtedy zaczynają wyśmiewać jego wygląd. Mają odwagę mówić do niego bezpośrednio: że jest „gruby” i nie powinien jeść w McDonald’s czy gdziekolwiek indziej.

Jak zareagowałbyś, gdybyś był świadkiem tego typu znęcania się? Czy mógłbyś wystąpić i stanąć po stronie ofiary?

Jest to w rzeczywistości eksperyment społeczny przeprowadzony przez kanał na YouTube – Troll Station, który pozwoli nam dowiedzieć się, ile osób będzie gotowych bronić kogoś, kto publicznie jest zawstydzony ze względu na swoją otyłość.

Eksperyment jest naszym zdaniem skłaniający do przemyśleń. Dziewczyny nie przestaną kpić z tego faceta, ciągle powtarzając, że powinien opuścić restaurację, nie zamawiając nic – wokół są ludzie, którzy to słyszą. Jakie z tego wnioski?

Sprawdź wideo i zobacz mimikę, a ostatecznie reakcje ludzi, gdy są świadkami tak okropnej sceny.

Bycie otyłym nie zawsze jest wyborem danej osoby. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze, że każdy przechodzi ciężkie chwile w swoim życiu, które mogą wpływać na jakość ich życia. A może nadwaga jest wynikiem zaburzeń równowagi hormonalnej lub innych problemów ze zdrowiem? Nigdy tego nie wiemy. Dlatego nie powinniśmy kogoś oceniać, nie wiedząc nic o jego życiu. Jeśli również się z tym zgadzacie i uważacie ten eksperyment za ciekawy, podzielcie się nim ze swoimi bliskimi!