in

Ekspert nie ma już żadnych wątpliwości. Mamy do czynienia z „początkiem klęski żywiołowej”.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jest coraz gorsza. Ekspert postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie – według niego mamy do czynienia z początkiem klęski żywiołowej i jak najszybciej trzeba podjąć odpowiednie kroki, bo lada chwila może być za późno.

Wiadomości dotyczące pandemii koronawirusa, które przekazał ekspert, mówią same za siebie. Polacy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z olbrzymim zagrożeniem, którego lada moment nie będzie można zatrzymać. Musimy szybko podjąć działania ratunkowe i zapomnieć o innych sprawach, które na obecną chwilę wydają się po prostu nieistotne. Już za chwilę nie pomoże nawet wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Ekspert bije na alarm

Koronawirus cały czas szaleje w naszym kraju i nie ma wątpliwości co do tego, że jest coraz gorzej. Niemal każdego dnia padają kolejne rekordy zakażeń. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia potwierdziło zakażenia u kolejnych 5300 kolejnych osób – to kolejny rekord. Zmarły aż 53 osoby. Od 10 października w Polsce musimy stosować się do obostrzeń, które do tej pory były obowiązkowe tylko w sferach żółtych. Nikt nie spodziewał się tego, że w tak szybkim czasie taki status obejmą niemal wszystkie powiaty.

Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog, obserwując sytuację, nie zamierzał dłużej milczeć. Polacy muszą wziąć sobie do serca, że z pandemią koronawirusa na obecny moment nie ma żartów. Jeśli nie będzie natychmiastowej reakcji, dojdzie do prawdziwej katastrofy.

„Biorąc pod uwagę wszystkie wcześniejsze doświadczenia z tym wirusem, uważam że obecna sytuacja w Polsce to początek klęski żywiołowej. Przy tym tempie wzrostu liczby zakażeń szpitale nie mają szans na udzielenie pomocy wszystkim chorym. Konieczne są pilne działania ratunkowe” – czytamy we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych przez Pawła Grzesiowskiego.

Według eksperta trzeba zorganizować szpitale polowe w tych regionach, gdzie sytuacja jest najgorsza. Poza tym konieczne jest stworzenie następnych izolatoriów, pewna opieka dla wszystkich tych, którzy nie cierpią w związku z konsekwencjami zarażenia COVID-19, politycy powinni zapomnieć o sporach i zająć się tylko i wyłącznie zapewnieniem środków do walki z koronawirusem. W innym razie nie mamy co liczyć na poprawę sytuacji.

Źródło: Radio Zet