in

Edyta Górniak w ostrych słowach do Szumowskiego. Odpowiedź ministra zszokowała Polaków.

Edyta Górniak skierowała ostre słowa w stronę Łukasza Szumowskiego. Nikt się tego nie spodziewał, a tym bardziej nikt nie spodziewał się tego, że dostanie odpowiedź.

Teraz wszyscy myślą o tym, jak dalej sytuacja się potoczy – czy spełni się propozycja artystki?

Edyta Górniak w sprawie koronawirusa

Artystka w ostatnim czasie podzieliła się na Youtube swoimi obawami odnośnie sytuacji w kraju. Gwiazda podchodzi sceptycznie do tego, co robi rząd i nie boi się wyrażać własnego zdania na ten temat. Jeśli pojawią się szczepionki, ona i jej rodzina na pewno ich nie wstrzykną.

,,Nie mam możliwości weryfikacji i wiedzy, co zostaje mi wstrzyknięte. Szczepienia mogą wywołać różne reakcje organizmu. Ja i mój syn nie zgodzimy się na szczepienia. Jeśli będą chcieli nas rozstrzelać, to niech nas rozstrzelają” – tłumaczy Edyta Górniak.

Minister Zdrowia odpowiada

W wywiadzie dla Radia Zet Łukasz Szumowski postanowił udzielić odpowiedzi celebrytce.

,,Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyki, jak łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki” – przekazuje.

Szumowski zaznaczył, że przygotowaniem i sprawdzaniem leków zajmuje się Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych. Dodał, że chętnie spotka się z Edytą Górniak osobiście.

Gwiazda kilka godzin temu zamieściła na swoim profilu na Facebooku odpowiedź na słowa ministra zdrowia.

,,Szanowny Panie Szumowski, Jestem bardzo szczęśliwa, iż opinia moja dotycząca przymusowych szczepień Polaków zwróciła Pana uwagę. Odbieram to jako namiastkę troski o ludzi żyjących w Naszym pięknym kraju. Porównanie szczepień do lotów samolotem jakkolwiek mocno abstrakcyjne… zrzucę na kark Pana stresu z powodu publicznego wystąpienia. Niezależnie, nie musi Pan w żadnym stopniu rozumieć, jak zbudowany jest samolot, wsiadając do niego. Jednak nikt do tego Pana nie zmusza. Chciałabym zwrócić Pana uwagę także na fakt, iż jako osoba przyjmująca stanowisko obrony zdrowia swoich Rodaków dość mało promuje Pan zdrowy tryb życia w Polsce. Jako kardiolog wie Pan z pewnością dokładnie, w jaki sposób zbudowany jest i funkcjonuje organizm ludzki. Zgodzi się Pan więc ze mną, jak sądzę, że na ten sam lek / szczepienie każdy organizm zareaguje inaczej. Może nawet reagować w sposób dowolnie skrajny…” – czytamy.

,,Przyznam natomiast rację w kwestii składu leków aptecznych. Faktycznie ich chemiczną kompozycję znamy tylko z dołączonych ulotek. Możemy zaufać temu lub nie. Jednak nikt NIE ZMUSZA ludzi do zażywania leków. To dość precyzyjna różnica, która wyklucza Pana argument. Chętnie więc spotkam się jak Pan sugeruje „twarzą w twarz”, aby przekonał mnie Pan do swojej wiedzy w zakresie przymusowych szczepień. Proponuję jednak nie robić tego w miejscu publicznym, gdyż ryzykowałby Pan tytułami „Nowa miłość Edyty Górniak”… Spotkajmy się w miejscu bardziej publicznym, czyli przed kamerami, na oczach całego kraju. Może jednak zmieni Pan zdanie, skoro zmienił Pan już raz choćby w temacie noszenia maseczek…”– tłumaczy dalej.

Internauci zastanawiają się, czy dojdzie do takiego spotkania. Nie ma wątpliwości co do tego, że byłoby to bardzo ciekawe wydarzenie.

źródło: plotek.pl, Miniaturka: flickr/Kancelaria Premiera , Telemagazyn / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0) Modified