fot. facebook/Tim Clerke
in , ,

Mężczyzna znalazł w kuchni dziwne stworzenia. Biolodzy do dziś zastanawiają się, co to jest.

Pewien człowiek mieszkający w Nowej Zelandii, a dokładniej w Auckland, udostępnił w sieci nagranie, w które nikt nie mógł uwierzyć. Co przedstawiało? To właśnie zagadka… bo tak naprawdę każdy miał problem z identyfikacją żyjątek, które pojawiły się na filmiku.

Niezidentyfikowane stworzenia

Jakiś czas temu Tim Clerke opublikował wideo, na którym widać dziwne stworzenia i prosił, aby ktoś pomógł mu rozwiązać zagadkę, z czym ma do czynienia. Mężczyzna powiedział, że rano jego matka znalazła je w kuchni i nikt nie miał pojęcia, co to może być.

Szybko wyszło na jaw, że nie jest to problemem tylko dla nich. Nawet eksperci z Biosecurity w Nowej Zelandii nie mogli sobie poradzić z tą zagadką. Pojawił się tylko pewne przypuszczenia, ale pewności nie było.

Nogi ćmy?
Czymś, co przykuło szczególną uwagę były nogi ćmy. Wielu ekspertów, w tym Sarah Tassell, kierownik nowowozelandzkiego zbioru stawonogów w Manaaki Whenua Landcare Research, stwierdziło, że to po prostu nogi ćmy, której reszta ciała została zjedzona przez inne stworzenie, być może kota. Jedna z ciem nadal drgała, reszta była nieżywa – więc to mogłoby się zgadzać.

Więc jakie jest rozwiązanie zagadki?

Wydawałoby się, że to koniec przypuszczeń i to jest właściwą odpowiedzią, ale pojawiły się kolejne wyjaśnienia. Eric Edwards, ekspert od owadów, zasugerował, że ci ludzie mogli mieć do czynienia z larwami pasożytniczych owadów. Nie wykluczał przy tym jednak opcji z tym, że są to po prostu nogi ćmy.

Zagadka nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale eksperci nadal pracują nad jej rozwiązaniem, więc wkrótce będziemy mogli się dowiedzieć, jaka jest prawda.

Nagranie stało się niezwykle popularne w sieci… i nic dziwnego!

Podaj je dalej!

Fotografie: Facebook/Tim Clerke