in ,

Jej synek dostał dziwnej wysypki – przerażona mama skojarzyła fakty i natychmiast ruszyła do szpitala.

Każda mama doświadczyła chwili, która wzmogła się jej czujność i zmusiła do podjęcia decyzji, czy objawy u dziecka wymagają natychmiastowej reakcji czy można czekać na rozwój sytuacji.

Kiedy Karen McGregor zobaczyła u synka dziwną wysypkę początkowo sądziła, że to od zabawy w wysokiej trawie, ale przypomniała sobie, że widziała na facebooku zdjęcie z tak wyglądającymi objawami, które wskazywały na boreliozę. Natychmiast więc pojechała na pogotowie.

Mimo, że Karen nie widziała u synka kleszcza, postanowiła zweryfikować swoje obawy.

To była słuszna decyzja. Badania potwierdziły boreliozę. Rozwój choroby wskazywał na ukąszenie kilka tygodni wcześniej.
Karen uważa, że powinno się mówić o tym jak najwięcej. Jej synek dostał antybiotyki, które zwalczyły chorobę. Mówi, ze dzięki internetowi wiedziała, że to może być borelioza i zareagowała odpowiednio szybko.

„Gdybym nie przeczytała tego posta, nigdy bym się nie zorientowała, że to coś więcej niż zwykła wysypka spowodowana zbyt długim przebywaniem w wysokiej trawie!” – napisała na Facebooku Karen McGregor.


Post Karen udostępniły setki tysięcy ludzi – nawet lekarze dzielili się zdjęciem wysypki jej syna.
 
„Udostępniajcie ten post – bardzo bym chciała, aby przerażająca sytuacja, która nas spotkała, posłużyła do edukowania innych, aby ludzie wiedzieli na co tego lata zwracać uwagę.” – napisała na Facebooku Karen.

Borelioza
 
Borelioza może być bardzo groźna, jeśli nie będzie odpowiednio szybko i właściwie leczona. Infekcja może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, zapalenia stawów, a w najgorszych wypadkach nawet paraliżu. Jednak jeśli kleszcz zostanie szybko wyjęty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie dojdzie do zakażenia.
Pierwszym objawem boreliozy jest zazwyczaj wysypka w kształcie oka, nazywana rumieniem wędrującym. Pojawia się w ciągu od jednego do czterech tygodni po ukąszeniu przez kleszcza. Może urosnąć nawet do rozmiarów 30 cm. Skóra może być tutaj nieco cieplejsza, ale nie będzie swędzieć, ani boleć.

Do najczęstszych objawów boreliozy należą:
 
– Gorączka
– Dreszcze
– Bóle głowy
– Bóle mięśni i stawów
– Obrzęk węzłów chłonnych

Zwracajcie uwagę na kleszcze, sprawdzajcie dzieci po powrocie z podwórka, a szczególnie z lasu.
 
Podziel się postem ze znajomymi!