in

Jeśli podmuchasz swój kciuk, doświadczysz zaskakujących efektów w swoim organizmie!

Nasze organizmy są co najmniej zaskakujące! Kiedy coś zaczyna boleć, inna dolegliwość ustępuje i tak za każdym razem.

Jeśli doskwiera Ci drapanie w gardle, masz zatkany nos lub jesteś zestresowany, wypróbuj kilku skutecznych trików. Wywierając nacisk na niektóre obszary naszego ciała, utrzymując umysł rozproszony i wykorzystując rozmaite skuteczne metody, Twoje ciało pokona nawet najbardziej uporczywy ból, chorobę lub zmartwienie.

Te z pozoru dziwaczne triki mogą znacznie poprawić jakość Twojego życia!

Łaskotanie w gardle
Przy różnych schorzeniach gardła, chwilową ulgę może przynieść gorąca herbata lub płukanie ust słoną wodą. Jeśli jednak odczuwasz w gardle łaskotanie, zaczynasz się zastanawiać, czy naprawdę nie ma skutecznego środka, który powstrzyma chęć drapania. W wywiadzie dla Men’s Health, Laryngolog Scott Schaffer zdradza pewną tajemniczą metodę, której stosowanie przyniesie natychmiastową ulgę – jedyne co musisz zrobić, to podrapać się w ucho! Lekarz wyjaśnia ,,Kiedy nerwy w uszach są stymulowane, w gardle powstaje odruch, który może spowodować skurcze mięśni. Dzięki nim łaskotanie znika”. Ten sposób przyda się wszystkim domownikom w nadchodzącym okresie przeziębień i grypy.

Odstresuj się
Jeśli zjadają Cię nerwy i nie masz pomysłu na relaks, pochlap twarz zimną wodą. Wstrzymywanie oddechu i jednoczesne odczuwanie chłodu na skórze sprawi, iż Twój mózg przyjmie ,,odruch nurkowania”. Wówczas Twój organizm zacznie efektywniej zużywać tlen, co z pewnością przyniesie uspokojenie. Według WebMD powyższy patent jest powszechnie znany i dobrze udokumentowany. Mówi się nawet, że wystarczy wypić trochę zimnej wody, aby się ,,wyluzować”. Nie martw się więc o swój makijaż.

Bądź odważny, gdy oddajesz krew
Jeśli na samą myśl o igle dostajesz dreszczy, spróbuj skoncentrować się na czymś innym. W chwili, gdy pielęgniarka zamierza Cię ukuć, zacznij lekko pokasływać. W rezultacie Twój mózg skupi się na innej czynności, a Ty zapomnisz o strachu przed bólem. Zanim zastosujesz tę metodę pamiętaj, aby uprzedzić pielęgniarkę o swoich planach – chyba nie chcesz, żeby nieoczekiwany kaszel skomplikował sprawę.

Pozbądź się bólu zatok
Aby uśmierzyć ból zatok, jednocześnie dociskaj język do podniebienia, a palec przyłóż do miejsca pomiędzy brwiami. Kołysanie się w przód i w tył oraz nacisk na kości czaszki spowoduje, że pozbędziesz się zalegającego śluzu. Po 20 sekundach będziesz mógł się cieszyć głębokim oddechem, a flegma stanie się przeszłością.

Zmniejsz ryzyko powstawania blizn po oparzeniach
Nie musisz chwytać po kostki lodu, jeśli doznałeś nieprzyjemnego oparzenia. Delikatnie naciśnij koniuszkami palców na bolące miejsce. Dzięki temu przywrócisz stałą temperaturę ciała na tym obszarze. Zmniejszy to prawdopodobieństwo powstawania pęcherzy. Ponad to Twoja skóra zregeneruje się w naturalny sposób, a Ty przestaniesz się martwić o bliznę.

Spraw, aby ból zęba zniknął w kilka minut
Ta niezwykła metoda odmieni Twoje życie, nawet jeśli masz bardzo wrażliwe zęby. Gdy zaczniesz odczuwać narastający ból, przyłóż kostkę lodu do tylnej części swojej dłoni i pocieraj nią obszar pomiędzy palcem wskazującym, a kciukiem. Właśnie tam znajdują się nerwy, które przekazują bodźce z twarzy i rąk do mózgu. Dzięki niskiej temperaturze, sygnały bólowe przestaną być wysyłane.
 
Pozbądź się motylków w brzuchu na dobre
Ten problem brzmi dla Ciebie znajomo? Jesteś gotowy na wielką randkę, ale motylki w brzuchu nie pozwalają Ci się na niczym skupić? Oto prosty trik, który zrelaksuje Cię w kilka sekund. Wystarczy, że podmuchasz na swój kciuk. Chociaż ten sposób może wydawać się dziwny, pomoże uregulować Twój oddech, kontrolować nerwy i spowolnić tętno. Motylki staną się przeszłością!
 
Zwalcz migrenę
Nie potrzebujesz drogich i uzależniających leków przeciwbólowych. Wypróbuj starożytnej techniki, która polega na stosowaniu punktowych nacisków uśmierzających ból głowy. Zgodnie ze wskazówkami w Livestrong, kciukiem i palcem wskazującym u jednej ręki, naciśnij na obszar pomiędzy tymi palcami na drugiej dłoni, a później odwrotnie. Błonę między palcami uciskaj przez kilka minut z każdej strony. Dodatkowo możesz delikatnie masować ten obszar w tym samym czasie. W rezultacie ból zacznie ustępować, a zablokowana energia uwolni się.
 
Zobacz jak możesz pozbyć się migreny, dzięki punktowym naciskom.

Powyższe metody mogą znacznie poprawić jakość Twojego życia. Udostępnij ten artykuł swoim przyjaciołom i rodzinie. Pozwól, by również pozbyli się swoich dolegliwości.

Źródło: lifeaspire.com