fot. freepik.com
in

Dziurka w zatyczce długopisu może uratować życie. Wiedziałeś o tym niezwykłym zastosowaniu?

Zastanawiałeś się kiedyś, do czego służy ta malutka dziurka na skuwce twojego długopisu? Wydaje się, że jest to pytanie, na które niewiele osób zna odpowiedź. Czy ta niepozorna funkcja może mieć wpływ na nasze życie? Okazuje się, że tak! To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się nieistotnym detalem, odgrywa bardzo ważną rolę. O co dokładnie chodzi?

Otwory w zatyczkach długopisu mogą uratować życie

Wiele osób uważa, że dziurka w skuwce długopisu ma na celu regulację ciśnienia atramentu. Choć jest w tym odrobina prawdy, najważniejsza funkcja tego elementu jest zupełnie inna – ta mała dziura może uratować nam życie.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu gryzł skuwkę od długopisu. To zwyczajne zachowanie, które dotyczy wiele osób. Instagramer Zack D. podzielił się ostatnio z fanami swojego kanału nagraniem, w którym wyjaśnił tę nieoczywistą funkcję skuwek od długopisów.

„Większość ludzi uważa, że ma to coś wspólnego z atramentem” – wyjaśniał Zack. „Ale prawdziwy powód jest dużo ważniejszy”.

Obowiązek producentów

Zack zdradził w swoim filmie, że producenci długopisów mają obowiązek wykonania otworu w skuwce. W ten sposób zapobiegają potencjalnemu uduszeniu w przypadku, gdyby ktoś połknął tę część długopisu. Otwór przepuszcza powietrze, co umożliwia oddychanie, nawet jeśli skuwka utknęłaby w gardle.

Gryzienie długopisów a stres

Ciekawym jest, że gryzienie długopisów i ołówków ma działanie relaksujące i kojące – pomaga w radzeniu sobie ze stresem. Takie informacje podaje Pen Company, powołując się na badania psychologiczne. Wśród fanów Zacka D., wielu przyznaje, że ma w zwyczaju gryźć nasadki od długopisów.

„Pamiętam, jak żułem tę nasadkę w dzieciństwie” – pisze jeden z komentujących.

„Większość ludzi, w tym ja, lubi gryźć nasadkę pióra” – dodaje inny.

Nie wstydź się podzielić tą ciekawostką z innymi. Może dzięki temu uratujesz czyjeś życie, wyjaśniając, do czego służy dziurka w skuwce od długopisu!