Colorful marker pens on white background
in

Dziurka w skuwce może uratować życie. Wiedziałeś o tym niezwykłym zastosowaniu?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, do czego służy dziurka w skuwce od długopisu? Jak się okazuje, odgrywa ona bardzo ważną rolę, z której powinien sobie zdawać sprawę każdy z nas. O czym dokładnie mowa?

Otwory w skuwkach długopisu mogą uratować nam życie. Choć niektórzy uważają, że są one związane tylko z ciśnieniem atramentu w długopisie, ważniejsze jest jednak zupełnie coś innego. O tej funkcji wciąż wiedzą tylko nieliczni.

Dziurka w skuwce

Komu z nas nie zdarzyło się w dzieciństwie obgryzać skuwek od długopisów? Wielu ludzi przyznaje, że nie jest im to obce.

Instagramowy twórca Zack D. podzielił się ostatnio bardzo wartościowym nagraniem dotyczącym skuwek od długopisów. Zostało ono polubione już ponad 119 300 razy. O co chodzi z dziurką w skuwce?

 „Większość ludzi uważa, że ma to coś wspólnego z atramentem” – wyjaśnia Zack swoim fanom.

I dodaje:

„Ale prawdziwy powód jest dużo ważniejszy”

Dzięki wideo możemy dowiedzieć się, że firmy mają obowiązek zrobić otwór w skuwce. Dzięki temu człowiek nie udusi się w chwili, gdy dojdzie do połknięcia tej części długopisu. Przepuszcza ona powietrze.

Jak wynika z informacji podanych przez Pen Company, psychologowie są zdania, że żucie długopisów i ołówków ma działanie relaksujące i kojące – pomaga człowiekowi w stresowych sytuacjach.

Wielu komentujących przyznało się do gryzienia długopisów.

„Pamiętam, jak żułem tę nasadkę w dzieciństwie” – czytamy w komentarzach.

„Większość ludzi, w tym ja, lubi gryźć nasadkę pióra” – dodaje ktoś inny.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!

źródło: parenting.pl