in

Dzikie konie gromadzą się, by „uczcić pamięć” zmarłej klaczy. Ta scena poruszyła ludzi na całym świecie

Konie są wspaniałymi zwierzętami. Dzikie i wolne galopują przez otwarte, zielone pastwiska, a ich grzywy i ogony rozwiewa wiatr.

Udomowione konie są wykorzystywane na wiele różnych sposobów przez człowieka. Konie mają niesamowite zdolności i ogromną siłę, ale te zwierzęta są także wrażliwe i odczuwają prawdziwe emocje, tak jak my.

Poniższe przejmujące nagranie pokazuje stado dzikich koni żyjących na terenie wzdłuż rzeki Salt.

Zgromadziły się nie po to, by beztrosko bawić czy żerować. To spotkanie pożegnalne. One cierpią, okazują empatię, ból i żałobę.

Stado dba o siebie nawzajem.

Jedna z klaczy, Clydette, była w ciąży i urodziła. Ale nie wszystko poszło dobrze. Clydette umarła z powodu komplikacji podczas porodu.

Dwuletnia Clydette doznała szoku septycznego. Grupa ratowników została wysłana do niej, ale było już za późno.

Kiedy ludzie wycofali się od klaczy na bezpieczną odległość, stało się coś niesamowitego i bolesnego. Nie mogli uwierzyć w to, co widzieli.
 
Konie ze stada podeszły by ją pożegnać. Rozpaczały po niej podobnie jak konie z innych dzikich stad, które zjawiały się znikąd nagle i niespodziewanie.
 
„Do zrozumienia i takiej empatii potrzeba najbardziej inteligentnego gatunku …”
 

 
Jakże tragiczne było to, że ta mama i jej maleństwo umarły, ale jak piękna i zadziwiająca jest reakcja innych koni zgromadzonych wokół. To scena, którą naprawdę musisz sam zobaczyć.
 
Zobacz jak stado żegna swoją Clydette: