in ,

Dziennikarz TVN stanął nad grobem synka i wyznał całą prawdę. Jego słowa rozdzierają serce.

Dziennikarz TVN postanowił podzielić się ze wszystkimi swoją wstrząsającą historią. Stojąc nad grobem swojego dziecka, opowiedział o czymś, co rozłoży każdego na łopatki. Warto przeczytać. Wojciech Bojanowski odważył się na osobiste wyznanie. Jego słowa poruszą każdego do głębi.

Wstrząsająca historia dziennikarza TVN-u

Od ponad tygodnia w naszym kraju trwają protesty na ogromną skalę po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Obywatele nie zamierzają milczeć – wychodzą na ulice, aby wyrazić swój sprzeciw.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego wyklucza możliwość dokonania aborcji, jeśli u płodu zostanie stwierdzona ciężka wada, która może uniemożliwić przeżycie. Wiele osób po poznaniu wyroku sędziów zdecydowało się na wyjawienie osobistych historii, które po prostu łamią serce. Jedną z nich jest historia dziennikarza TVN-u – Wojciecha Bojanowskiego.

Dziennikarz opowiedział nad grobem swojego synka o jego chorobie. W czwartym miesiącu ciąży wyszło na jaw, że ma zespół Edwardsa. Było to niemal jednoznaczne z tym, że dziecko nie przeżyje.

„Bardzo małe szanse, żeby urodzić się żywym i zdrowym. Ale podjęliśmy decyzję, że spróbujemy. Że może zdarzy się jakiś cud. Może Bóg pomoże. Tak chcieliśmy” – mówił dziennikarz.

Wojciech Bojanowski razem z żoną zdecydowali, że zrobią wszystko, aby dziecko przyszło na świat i przeżyło, jednak jego zdaniem nie każdy byłby w stanie postąpić w taki sam sposób, dlatego trzeba pozostawić człowiekowi wybór.

„Stwierdziliśmy, że może uda się go wyleczyć. Byliśmy gotowi na to, by w domu urządzić szpital. By zmierzyć się z tym wszystkim, co się dzieje. Po kilkunastu dniach okazało się, że jego serduszko przestało bić. Pamiętam, jak się wtedy czuliśmy. Wiem, co to znaczy dla rodziców. Myślę, że dowolność, możliwość podjęcia decyzji to coś, co w tej szalenie trudnej sytuacji być może mogłoby się rodzicom po prostu należeć” – przyznaje dziennikarz.

Bojanowski jest zdania, że w tak trudnym wypadku człowiek musi sam zadecydować, ponieważ pozostanie ze swoją decyzją do końca życia. To heroiczna walka, na którą nie każdego stać.

Koniecznie obejrzyjcie nagranie TUTAJ.

Źródło: Jastrząb Post