in

Gdy strażacy uratowali rodzinę z pożaru, ujrzeli drżącego psa niosącego coś w pysku do ich wozu.

Więź między matką a dzieckiem jest jedną z najsilniejszych więzi znanych ludzkości. Czy mówimy tu o ludziach, psach, kotach czy ptakach, możemy dostrzec ją w niezliczonej ilości gatunków. Mamy kochają swoje dzieci bez względu na wszystko i są gotowe na każde poświęcenie.

Kiedy w rodzinnym domu w Santa Rose de Temuco, Chile wybuchł pożar, ta potężna macierzyńska siła została ukazana w swojej pełnej krasie. Strażacy szybko przybyli na miejsce i na szczęście rodzina uszła cało oprócz kilku drobnych oparzeń.

Ale gdy strażnicy zaczęli wracać do swojego wozu strażackiego, doznali szoku… okazało się, że ktoś jeszcze przebywał w domu podczas gaszenia pożaru.
dzielna-sunia-amanda1x

Suczka Amanda wykazała się przeogromną odwagą. Biegała w tę i z powrotem, by uratować swoje 10-dniowe szczenięta i ukryć je w najbezpieczniejszym miejscu, jakie mogła wybrać – czyli w wozu strażackim!
dzielna-sunia-amanda2x

Suczka była wycieńczona i można było dostrzec, że miała nadpaloną sierść. Nic nie powstrzymało jej od uratowania swoich wszystkich szczeniaków z płomieni. Życie jej dzieci, było dla niej najważniejsze!
dzielna-sunia-amanda3x

Kiedy już zdołała uratować je wszystkie, leżała blisko nich, chroniąc je i upewniając się, że wszystko z nimi w porządku. Weterynarze zostali szybko wezwani na miejsce, aby upewnić się, że wszystkie szczenięta i ich mama przetrwali bez szwanku.
dzielna-sunia-amanda4x

Jej oddanie to niepodważalny dowód na to, że psy są nie tylko wspaniałymi przyjaciółmi ale także rodzicami. Ich instynkt macierzyński nie różni się od tego u ludzi, jest bardzo silny i widać to gołym okiem. Proszę podziel się tym artykułem ze znajomymi na Facebooku, aby uczcić zdumiewający i bohaterski czyn Amandy.

Źródło:newsner