in

3 miesięczne dziecko zmarło w wózku na oczach rodziców. Przyczyna jego śmierci jest wstrząsająca.

Śmierć członka rodziny jest przykrym wydarzeniem. Jednak to śmierć dziecka zawsze wzbudza największy smutek i żal do świata. Dzieci są bezbronne i mają przed sobą całe życie. Dlatego ich śmierć uważana jest na najbardziej okrutną i niezrozumiałą.

Gemmy Williams i jej partner Jason Thomas doświadczyli tej straty na własnej skórze. Według Wales Online rodzice w marcu 2013 roku stracili swoją małą córeczkę Lexi, która miała zaledwie 12 tygodni.

Tego feralnego dnia szczęśliwa rodzina wybrała się na zakupy. Wtedy ich dziecko straciło przytomność leżąc w wózku.

Kiedy rodzice zorientowali się, że córeczka nie oddycha, było już za późno.

Gemma dla Waled Online wyznała: „Podeszłam i dotknęłam twarzy Lexi, ale ona nie zareagowała. Wtedy uświadomiłam sobie, że dzieje się coś złego i krzyczałam o pomoc.”

W czasie, gdy czekali na karetkę podszedł do nich nieznajomy lekarz, który próbował przywrócić jej życie przeprowadzając reanimację. Jednak bezskutecznie. Dziecko zmarło.

Według lekarzy Lexi zmarła na rzadką chorobę. Badania wykazały, że dziewczynka cierpiała na niedrożność żył płucnych, co spowodowało, że po organizmie krążyła bardzo niewielka ilość dotlenionej krwi.

Lekarze nie wykryli choroby, ponieważ w jej ciele krążyła zarówno krew niedotleniona i dotleniona.
 

 
I chociaż to tragiczne wydarzenie z pewnością zostawi ślad w sercu do końca ich życia, nauczyli się żyć z tą ogromną stratą. Dzisiaj wychowują synka, który jest zdrowy i szczęśliwy.
 
Podczas gdy życie toczy się dalej, rodzice biorą czynny udział w kampanii mającej na celu robienie testów pulsoksymetrii, które monitorują poziom tlenu we krwi i pomagają wykryć potencjalne choroby serca, z którymi między innymi urodziła się Lexi.
 

 
Nie ma nic gorszego od śmierci własnego dziecka. Każdy rodzic oddałby wszystko, aby móc spędzać więcej czasu ze swoim dzieckiem, bez względu czy ma 3 miesiące, 3 lata czy 30 lat.
 
Rodzice Lexi mówią głośno o chorobie dziecka i jego utracie. I chociaż nie była to niczyja wina, rodzice powinni zrobić wszystko, aby móc zapobiec takim tragediom. Udostępnij wpis, jeśli uważasz, że takie testy powinno przeprowadzać się na wszystkich noworodkach.