in

To dziecko urodziło się z siwymi włosami. Rodzice obawiali się najgorszego…

Kiedy mały Bence wkroczył na ten świat, jego rodzice doznali szoku. Głowa ich dziecka była pokryta włosami białymi jak śnieg.

Rodzice przypuszczali, że ich synek ma albinizm. Ale zajmujący się nim lekarze, mieli dla nich zupełnie inną wiadomość.

Albinizm jest wrodzonym zaburzeniem, które objawia się całkowitym lub częściowym brakiem pigmentu na skórze, włosach i oczach.
Kiedy Bence urodził się na Węgrzech w zeszłym roku, przybył z pełną głową białych włosów. Jego rodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom, obawiali się, że coś jest nie tak i ich chłopiec jest poważnie chory. Po dłuższym namyśle, byli przekonani, że ma on albinizm i chociaż stan ten nie jest niebezpieczny, rodzice obawiali się, że ten szczególny wygląd, może mu utrudnić życie.

Lekarze pobrali chłopcu próbki krwi, a już po kilku dniach mieli odpowiedź dla zaniepokojonych rodziców.
Prawda była taka, że Bence był zupełnie normalny. Nie miał albinizmu ale po prostu bardzo jasne włosy. Jego lekarze twierdzą, że włosy będą stawać się ciemniejsze wraz z wiekiem. Jednym z możliwych powodów, dla którego Bence urodził się z białymi włosami jest to, że może mieć on tymczasowe zaburzenia pigmentacji. Ludzie z tym stanem rodzą się z jasną skórą, a nawet jaśniejszymi włosami, ale po pewnym czasie one ciemnieją.

Rodzice Bences’a mogli odetchnąć z ulgą – ich mały skarb otrzymał czysty rachunek zdrowia.
Plus, miał wspaniałe i puszyste białe loki. Nie zapomnij podzielić się tą szczęśliwą opowieścią z przyjaciółmi na Facebooku!