in

Policjant dostrzega dziecko w nagrzanym aucie i wybija szybę. Ale nie wie, że popełnia tym duży błąd.

Nie raz słyszeliśmy już historie o rodzicach, którzy robiąc zakupy zostawili swoje dzieci w samochodach podczas upalnych dni. To nie tylko nieodpowiedzialne, ale także niebezpieczne.

Jeśli pozostawisz swoje dziecko na długi czas, może ono dostać udaru, zemdleć a nawet umrzeć. Często zdarza się, że policjanci są zaniepokojeni sytuacją i pilnują dzieci na parkingach w gorące dni.

Jeden z nich to Jason Short z Keene w stanie New Hampshire. Był na służbie, kiedy otrzymał wezwanie w sprawie dziecka, które pozostawiono w samochodzie na parkingu Walmart w bardzo upalny dzień. Ale nie zdawał sobie sprawy, że ratując tego bobasa spotka go taki szok.

Gdy tylko dostał telefon, natychmiast siadł w radiowóz i udał się na miejsce, jak najszybciej mógł. Po przyjeździe Jason wyraźnie widział za szybą auta niemowlę owinięte kocem. Był bardzo gorący dzień, a on nie miał pojęcia, jak długo to dziecko już tam siedzi.

Postanowił więc wybić szybę, aby ratować malucha.

Jason delikatnie wyprowadził dziecko z samochodu, ale obawiał się, że może być już za późno na ratunek. Bobas wyglądał na martwego i był bardzo blady, z dziwnym odcieniem skóry. Wkrótce zgromadził się tłum, a Jason zaczął wykonywać resuscytację. Na miejsce zostało wezwane także pogotowie.

Jason nagle zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak. Po chwili dotarło do niego, że to, co trzymał w rękach, to tak naprawdę lalka – a nie niemowlę.

Właścicielka lalki, Carolynne Seiffer, wróciła z zakupów i zastała tłum otaczający jej samochód z rozbitą szybą i laleczkę o wartości 2000 USD, którą nazywa Ainsley. Kobieta była rozbawiona a także trochę zakłopotana całym tym zamieszaniem. Według Washington Post, Caroline jest właścicielką około 40 takich realistycznych lalek. Pomagają jej one poradzić sobie ze śmiercią syna.
„Ludzie radzą sobie na przeróżne sposoby ze stratami w swoim życiu.” – mówi Caroline.

Jason był zawstydzony, gdy zdał sobie sprawę, że uratował lalkę. Ale mówi, że nie żałuje tego i poczuł ogromną ulgę, gdy dowiedział się, że to nie jest prawdziwe dziecko. Dział policyjny Keene zapłacił 300 USD za naprawę okna Caroline. Ta historia jest niezwykła, ale najważniejsza jest to, że nikt nie został pokrzywdzony. Jeśli zdarzy ci się posiadać jedną z tych lalek, policja zaleca, aby zostawić je w bagażniku samochodu lub zabrać ze sobą – z oczywistych powodów.

Źródło i Fotografie: youtube