fot. Policja.pl
in

Dziecko zamknięte w nagrzanym aucie. Z pomocą przybyli policjanci

Policjanci z Komendy Powiatowej w Międzyrzeczu przeprowadzili skuteczną i natychmiastową interwencję, ratując malucha uwięzionego w rozgrzanym samochodzie. Dramat rozegrał się w piątkowe, słoneczne popołudnie, 15 lipca, kiedy matka dziecka nieumyślnie zatrzasnęła klucze w pojeździe.

Dziecko uwięzione w nagrzanym aucie

Matka po zapięciu półtorarocznego dziecka w foteliku samochodowym, niechcący zatrzasnęła drzwi samochodu, zostawiając kluczyki wewnątrz. Ta niewielka nieuwaga spowodowała, że pojazd automatycznie się zablokował, uniemożliwiając dostęp do środka.

Zdając sobie sprawę z grożącego niebezpieczeństwa, kobieta natychmiast powiadomiła lokalne służby.

Interwencja Policji

Policjanci z międzyrzeckiej komendy natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia. Bez wahania podjęli decyzję o siłowym otwarciu pojazdu – używając służbowej pałki, szybko wybili boczną szybę, umożliwiając uwolnienie dziecka. Dzięki profesjonalnej interwencji i błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy, małe dziecko wyszło z sytuacji bez szwanku.

Nie zapominajmy o bezpieczeństwie

Incydent ten przypomina o konieczności zachowania stałej ostrożności, szczególnie gdy chodzi o bezpieczeństwo naszych najmłodszych. Nawet najkrótszy moment nieuwagi, zwłaszcza w gorące letnie dni, może mieć poważne konsekwencje.

Źródło: Policja.pl