fot. 6abc Philadelphia
in

Spanikowane dziecko podeszło do kasjerki i wyszeptało: „Zachowuj się, jakbyś była moją mamą”

Szybkie myślenie tego młodego chłopca uratowało go przed niebezpieczną sytuacją, a całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery bezpieczeństwa w sklepie.

Próba porwania

Chłopiec z Pensylwanii wszedł do lokalnego sklepu i poprosił kasjerkę, aby zachowywała się jak jego matka po tym, jak śledziła go dziwna kobieta.
Sammy Green wracał w piątek do domu ze szkoły w Pottstown, kiedy podeszła do niego podejrzana kobieta. Miał wrażenie, że coś jest nie tak po tym, jak ciągle zadawała mu natrętne pytania o to, gdzie jest jego rodzina i ojciec.
„Jadę do Wawy (sklep). Też tam się wybierasz? Co chcesz ze sklepu? Gdzie jest twoja rodzina?’” – powiedział chłopiec lokalnej gazecie.

Kobieta powiedziała też Sammy’emu, że zna jego tatę i że ma z nią jechać do Wawy. Powiedziała, że może sobie wybrać ze sklepu, co chce.
Sammy wiedział, że coś jest nie tak i nie zamierzał dać się nabrać.

„Zachowuj się, jakbyś była moją mamą”

Wtedy przypomniał sobie coś, czego nauczył go tata, jak zachować się w takich sytuacjach. Wszedł do najbliższego lokalnego sklepu, którym był Dani Bee Funky. Sammy podszedł do kasjerki i szepnął jej do ucha: „Zachowuj się, jakbyś była moją mamą. Ta pani idzie za mną”.

Tymczasem kobieta próbowała wejść do sklepu i stała przy drzwiach, przytrzymując je. 17-letnia kasjerka Hannah Daniels zdała sobie sprawę, co się dzieje. Podeszła do drzwi i stanęła między dzieckiem a stojącą przy drzwiach kobietą. Następnie zablokowała drzwi.

Szczęśliwe zakończenie

Policjantom udało się namierzyć kobietę i skierować ją na leczenie psychiatryczne. Kamery bezpieczeństwa sklepu zarejestrowały nagranie z całej sytuacji.
Na filmie widzimy, jak dziecko prawie zostało porwane przez nieznajomego, ten widok był bardzo ciężki dla ojca Sammy’ego, Sama Greena.
„Kiedy oglądaliśmy ten film, płakałem za każdym razem, gdy go widziałem” – powiedział ojciec. „Widziałem, jak moje dziecko szuka pomocy, ponieważ w zasadzie bało się o swoje życie. To cię głęboko rani.”

Green powiedział, że jest dumny ze swojego syna za sposób, w jaki poradził sobie z tą sytuacją i ma nadzieję, że inni rodzice będą rozmawiać ze swoimi dziećmi o potencjalnym niebezpieczeństwie.
„Przemyśl każdy scenariusz i upewnij się, że dzieci go znają, a także przećwiczą. Ćwicz różne sytuacje i scenariusze, tak jak ćwiczenia przeciwpożarowe”.

Nagranie z całej akcji możemy zobaczyć poniżej:

Źródło: people.com