in

Pracownicy przedszkola wywiesili kartkę na drzwiach placówki. Miliony internautów dołączyło do apelu.

Każdy rodzic czasem popełnia błędy. Czasem potrzebuje oddechu. Chwili dla siebie, którą nie do końca dobrze wykorzysta… O czym mowa? O korzystaniu z telefonu, które całkowicie może przysłonić widok na rzeczywistość.

Nie bez powodu martwią się ci, którzy widzą rodziców wpatrzonych w telefon w chwili, gdy powinni oni skupić się na swoich dzieciach.

Takie sceny są na porządku dziennym dla pracowników przedszkola w Houston w Texasie, kiedy rodzice odbierają swoje dzieci. Któregoś dnia postanowili, że powieszą na drzwiach kartkę, która ma być apelem skierowanym w stronę odbierających swoje pociechy. Pewna matka, Juliana Farris Mazurkiewicz, zrobiła zdjęcie kartki i opublikowała je. Spotkało się to z ogromnym odzewem!


 
Apelujemy także my – jeśli odbierasz swoje dziecko, skup się na nim, a NIE NA TELEFONIE!!!
 
Ile razy tobie zdarzyło się widzieć takie sceny, kiedy dziecko wołało mamę, a ta nie reagowała, patrząc się w telefon? Kiedy dziecko pokazywało jej, co dzisiaj zrobiło w szkole, ale to nie było ważne, ważny był telefon? To karygodne zachowanie, na które powinno się zwracać uwagę.
 
Większość rodziców uznała, że kartka z napisem stworzona przez pracowników przedszkola jest jak najbardziej potrzebna. Wszyscy rodzice, którzy są świadomi tego, jakie zadanie mają do wykonania, tj. wychowanie swoich dzieci, wiedzą, że to na nich powinni skupić swoją uwagę.
 
A ty? Patrzysz się w telefon czy na swoją pociechę?
 
Koniecznie podzielcie się tym artykułem, aby uświadomić rodzicom, że dziecko go potrzebuje. Zawsze.