in

Matka przyzwyczaiła swojego małego syna do pomocy w pracach domowych i została zalana falą hejtu

Matka dwojga dzieci opublikowała post na swojej stronie w sieci społecznościowej, w której opisała, w jaki sposób jej 6-letni syn pomaga jej w pracach domowych.

W tak młodym wieku chłopiec już potrafi robić pranie, sprzątać dom, korzystać ze zmywarki, a także przygotowywać proste posiłki.

Wydawałoby się, że dobrze wychowane dziecko, które pomaga swojej matce, powinno wywołać falę pozytywnych komentarzy i opinii. Jednak opinie były podzielone. Byli tacy, którzy wspierali wysiłki matki, aby jej syn pomagał w pracach domowych od najmłodszych lat. Ale byli też tacy, którzy twierdzili, że dziecko nie ma dzieciństwa, jest to prawdziwe niewolnictwo i matka musi być pozbawiona praw rodzicielskich.

Jednak kobieta nie była zaskoczona i napisała:
„Tak, przyzwyczajam mojego syna do gotowania i prac domowych. Pytasz dlaczego???
 
Ponieważ prace domowe to nie tylko biznes kobiet.
 
Ponieważ może się zdarzyć, że kiedyś będzie mieszkał sam i nie będzie potrafił nawet wyprać swoich ubrań. Ponieważ pewnego dnia będzie miał żonę, która będzie potrzebowała jego pomocy.
 
Ponieważ coraz częściej spotykam ludzi narzekających, że nie uczą nas podstawowych rzeczy w szkole: jak gotować, prać, wiązać krawat lub płacić rachunki.
 
Mój syn już studiuje te proste rzeczy.
 
Dobrze jest, gdy dziecko ma dzieciństwo, ale trzeba je także nauczyć mądrości życiowej.
 
Mój syn nigdy nie powie swojej żonie, że „to nie jest praca mężczyzny”, po prostu jej pomoże.
 
Pamiętajcie, drogie dziewczyny, że wasz cenny mąż, który wierzy, że nie jest zobowiązany do pomocy w pracach domowych, był dzieckiem, którego tego nie nauczono, a teraz oczekuje, że wszystko to będzie na waszych barkach.”