in ,

Roczne dziecko bawiło się pilotem od TV i niedługo potem zmarło. Zrozpaczona mama ostrzega rodziców.

Wystarczyła chwila nieuwagi, aby kilkunastomiesięczna dziewczynka rozpoczęła zaciętą walkę o życie. Jej mama nie wiedziała, skąd niepokojące objawy u dziecka. Niedługo potem spostrzegła, że w pilocie do telewizora brakuje jednej baterii. Ta historia powinna być przestrogą dla każdego rodzica.

Szybko wyszło na jaw, że dziewczynka połknęła baterię. Lekarze robili, co mogli, aby ją uratować. Niestety, nie udało się. Teraz mama Resse apeluje o ostrożność.

Dziewczynka połknęła baterię od pilota


Całe zajście miało miejsce w październiku 2020 roku w stanie Teksas w USA. Trista Hamsmith nie wiedziała, dlaczego jej córeczka zaczęła się nagle dziwnie czuć. Zdawało się, że cierpi na grypę, więc mama postanowiła skonsultować się z lekarzem. Pediatra przepisał jej leki na przeziębienie i kazał odpoczywać. Niedługo potem mama zobaczyła jednak, że w pilocie od telewizora brakuje baterii.

„Córce zrobiono prześwietlenie, które potwierdziło połknięcie baterii. Pilnie więc przeprowadzono operację, aby ją wyjąć” – mówiła Trista w wywiadzie dla NBC Today.

Samo wyjęcie baterii nie pomogło. Przedmiot rozkładał się w brzuchu dziewczynki i stał się przyczyną wielu obrażeń wewnętrznych. Substancje zawarte w baterii przedziurawiły tchawicę i utworzyła się tam przetoka.

„Bateria, znajdując się w jej wnętrzu, zaczęła się rozpadać i parzyć. Połykanie baterii guzikowych jest o wiele bardziej powszechne, niż ludzie zdają sobie z tego sprawę […] W wypalonej tchawicy i przełyku powstał otwór, przez który powietrze dostawało się tam, gdzie nie powinno. To samo tyczyło się jedzenia i picia” – tłumaczyła matka Reese.

Pomimo jeszcze jednej operacji i starań lekarzy, dziecka nie udało się ocalić. Zrozpaczona mama uznała, że podzieli się tą historią z innymi rodzicami, aby nikt nigdy nie popełnił takiego błędu.

„Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby przekazać te informacje rodzicom i wywrzeć presję na branży, aby wprowadziła zmiany w celu ochrony dzieci” – apelowała zrozpaczona matka Reese.

Tragiczna historia została skomentowana także przez eksperta:

„Takie sytuacje mogą okazać się katastrofalne w skutkach dla dziecka. Może to wymagać operacji i karmienia rurką. Najbardziej niebezpieczne baterie guzikowe to zwykle te, które mają rozmiar około pięciu pierścieni. To są te, których moim zdaniem nie powinno się produkować” – tłumaczyła dr hab. Emily Durkin, dyrektor medyczny chirurgii dziecięcej w szpitalu dziecięcym Helen DeVos.

Źródło: Newsner, Facebook/Pray for Reese Hamsmith