fot. tiktok/@pastelowyy
in

Maluch wszedł na ołtarz podczas mszy i się zaczęło. Nagranie wywołało lawinę komentarzy

W Boże Ciało podczas mszy świętej miała miejsce sytuacja, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Dziecko, które przyszło do świątyni ze swoimi rodzicami, uznało, że ciekawym zajęciem będzie jej zwiedzanie.

Pod nagraniem, które trafiło do sieci, pojawiła się lawina komentarzy. Internauci ocenili zachowanie księży i rodziców chłopca.

Dziecko weszło na ołtarz

Nie ma wątpliwości co do tego, że dzieciom zazwyczaj trudno jest usiedzieć w jednym miejscu przez dłuższy czas. Czasami nie do końca rozumieją też powagę sytuacji, gdy przychodzą ze swoimi rodzicami do kościoła. Szybko chcą znaleźć sobie ciekawsze zajęcie. W tym wypadku mowa o zwiedzaniu świątyni.

Na nagraniu widzimy, jak chłopiec podchodzi do księży podczas modlitwy. Wszystko zostało nagrane i opublikowane na TikToku przez jednego z wiernych. Maluch łapie księży za szaty i podaje im rękę. Kapłani chętnie witają się z dzieckiem. Jeden z księży całuje chłopczyka w czoło i bierze go na ręce. Po mszy księża udają się z malcem do zakrystii. Chwilę później przekazują dziecko mamie.

Internauci uważają, że kapłani zachowali się tak, jak trzeba – w przeciwieństwie do mamy, która powinna lepiej zaopiekować się swoim dzieckiem.

„Pierwszy raz widzę takie obojętne zachowanie rodziców w kościele” – czytamy w komentarzach.

„Dobry sposób na odpoczynek w niedzielę. Zaprowadzę bąbelka rano na pierwszą mszę i z ostatniej odbiorę” – pisze ktoś inny.

„Bardzo piękna postawa księży” – dodaje internauta.

„Mamusia roku” – ironizuje użytkownik TikToka.

„Niektórzy ludzie nie widzą w tym niczego dziwnego, ale moim zdaniem trzeba uczyć od małego, co wolno, a czego nie wolno. Są jakieś granice”

Obejrzyj nagranie poniżej!

@pastelowyy

boże ciało 🙂

♬ dźwięk oryginalny – pastelowyy

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

źródło: parenting.pl