in

Policjant opublikował zdjęcie, na którym jest dziecko. Jego przekaz daje do myślenia.

Pewien policjant opublikował w sieci dwa zdjęcia, które każdy powinien zobaczyć. Czy na obu jest dziecko? Tylko nieliczni są w stanie prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie.

Na Twitterze rzecznik wielkopolskiej policji podzielił się zdjęciami, które powinni zobaczyć zarówno piesi, jak i kierowcy. Znajduje się na nich dziecko, choć na jednym z nich jest praktycznie niedostrzegalne. Wnioski nasuwają się same.

Policjant chciał ostrzec wszystkich przed zagrożeniem, z którym mamy do czynienia na co dzień.

Zdjęcie, które da do myślenia każdemu

Na jednym ze zdjęć opublikowanych na Twitterze możemy zobaczyć chodnik, przejście dla pieszych i dwa pasy oddzielone od siebie pasem zieleni. W tle jest stacja benzynowa, więc można się domyślić, że ruch na ulicy jest niemały. Przy pasach nie ma sygnalizacji świetlnej.

W takich warunkach, jakie widzimy na zdjęciu, kierowcy nie zawsze będą na tyle uważni, aby dostrzec człowieka przechodzącego przez pasy. Szczególnie w chwili, gdy nie ma on żadnych odblasków.

Z pewnością większości z nas nie uda się znaleźć dziecka na zdjęciu od razu. Jest ono po prawej stronie, obok drzewa. Prawda, że trudno go dostrzec?

„Na obu zdjęciach jest Jaś. Razem z tatą (policjant z Poznania) postanowili coś pokazać. Tak to tylko tu zostawię…” – pisze na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji.

Policjant podzielił się także drugim zdjęciem, na którym bez problemu możemy zobaczyć dziecko. Ma ono odblaski, które są widoczne dla kierowcy już z oddali.

Noszenie odblasków przez dzieci (np. w drodze do szkoły rano w zimie, gdy jest jeszcze ciemno) jest niezwykle ważne i pozwala zachować bezpieczeństwo. Szczególnie, kiedy jesteśmy na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej.

„Wszystkie przejścia dla pieszych powinny otrzymać dodatkowe oświetlenie. Montaż tego powinien się zacząć od najniebezpieczniejszych miejsc, jak na przedstawionym zdjęciu. W trakcie „szarówki” kierowca nie ma szans wyhamować, nawet jadąc przepisowo” – podkreśla internauta.

„Te drzewa potrzebne przy przejściu dla pieszych, jak świni siodło. O braku sygnalizacji świetlnej nie wspomnę, bo nie chce się wku***ać…” – komentuje inna osoba.

Fot. twitter.com @BorowiakPolicja

Podziel się tymi wymownymi zdjęciami z innymi!

Źródło: Twitter, Auto Świat