in

Dziecko kopało owczarka niemieckiego i wjeżdżało w niego rowerkiem – O mały włos od tragedii!

Z pewnością dużo razy natknąłeś się na informację o tym, że dziecko zostało pogryzione przez psa. Właściciele są wtedy zwykle zdziwieni, bo nigdy wcześniej ich pies nie wykazywał żadnych przejawów agresji. Ale przyjrzyjmy się temu bliżej – czy aby na pewno pies atakował bez powodu?

Zdarza się przecież, że dzieci specjalnie prowokują psa. Mamy na to idealny dowód. Ostatnio w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak dziecko krzywdzi psa. Owczarek wykazał ogromną cierpliwość, ale mogło się to skończyć zupełnie inaczej.

Na tym przerażającym filmiku widać, jak dziecko bije i kopie niewinne zwierzę. Owczarek nie reaguje na to i dalej bawi się piłką.

Dziecko jedzie na rowerku wprost na psa i wjeżdża w jego tułów, widać, że robi to specjalnie – aż dziwne, że pies nie zareagował. Dał sobie robić krzywdę.

Nagranie trafiło do sieci i zostało obejrzane już przez ponad 115 tys. internautów. Możesz je obejrzeć TUTAJ.
 
Gdyby pies nie miał w sobie tyle cierpliwości, ta sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie. Jest to apel do wszystkich rodziców – nie zostawiajcie dzieci samych ze zwierzętami i uczcie ich szacunku do czworonożnych przyjaciół.

Bo zazwyczaj wygląda to tak, że dziecko prowokuje psa. Pies wysyła najpierw sygnał ostrzegawczy, np. warczy, ale dziecko nie rozumie go i dalej zaczepia – wtedy kończy się pogryzieniem. I okazuje się, że wszystkiemu winne jest zwierzę. A dziecko? Jest poszkodowane i bez winy.
 

Uczmy dzieci szacunku do zwierząt!
 
To leży w obowiązku rodziców, aby uświadamiać swoje dzieci, że zwierzęta to nie zabawki. Nie zapominajmy o tym i nie dawajmy swoim dzieciom robić wszystko, co chcą – zwierzęta na tym cierpią. A potem także i dzieci, które robiły im krzywdę. Wiele z psów, które posądzono o pogryzienie bez powodu, zostało uśpionych. Zawsze wina zrzucana jest na psa, ale czy taka jest prawda?
 

 
Zwierzęta bronią się – nie atakują bez powodu!
 
Podziel się tym ważnym komunikatem ze swoimi znajomymi. Niech wszyscy zdają sobie z tego sprawę, aby nie dopuścić do tragedii.