in

Dziecko Gerbera właśnie skończyło 90 lat – i do dzisiejszego dnia jest wciąż urocze!

Kiedy myślisz o żywności dla niemowląt, zapewne na pierwszą myśl przychodzi Ci firma Gerber. Daniel Frank Gerber na początku działał w branży owoców i warzyw w puszkach, ale zaczął produkować żywność dla niemowląt za namową żony.

Dziś Gerber to jedna z najpopularniejszych marek żywności dla niemowląt w Stanach Zjednoczonych, a także w dużej części świata. Jednak oprócz jedzenia, firma Gerber jest znana także z czegoś kompletnie innego, a chodzi tu o twarz dziecka, które pojawia się jako logo na wszystkich słoikach. Ta twarz czyni firmę Gerber jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, niemal tak jak logo Coca-Cola czy Pepsi. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, kim jest to dziecko?

Gerber został utworzony w 1927 roku przez Daniela Frank Gerbera.

Dzisiaj marka Gerber jest praktycznie synonimem żywności dla niemowląt. Jednym z powodów jej popularności jest jej charakterystyczne logo: Dziecko Gerbera!

Dziecko Gerbera to tak naprawdę, piękna starsza Pani – Anne Turner Cook. Oto ona w 1998 roku, z portretem wykonanym za pomocą węgla, który dał jej sławę.

Oryginalny szkic został wykonany przez znajomą rodziny, Dorothy Hope Smith w 1927 roku.
Rok później, Gerber ogłosiło konkurs na znalezienie twarzy swojej marki. Smith przedstawiła im szkic, obiecując, że skończy go, jeśli zostanie on wybrany, ale Gerber zakochało się w tej wersji tak bardzo, że do dnia dzisiejszego służy ona za logo marki.

Jak sam widzisz, Pani Anne Turner Cook jest wciąż urocza. Obecnie jest emerytowanym nauczycielem języka angielskiego oraz powieściopisarką.

To ona w swoje 90 urodziny – Wszystkiego najlepszego Pani Anno!

Źródło:Diply