in

Budowlaniec znalazł dziecięcą trumnę zakopaną pod domem. Gdy przyjrzał się bliżej doznał szoku

Kiedy Twój dom jest w trakcie remontu, zapewne trzymasz kciuki i masz nadzieję, że wykonawca nie natknie się na coś nieoczekiwanego, jak uszkodzone przewody czy termity.

Kiedy rodzina w San Francisco usłyszała, co pracownicy budowlani znaleźli podczas przebudowy domu, przeżyli wielki szok. Pod ich domem znajdowała się dziecięca trumna ze szklaną pokrywą – można było przez nią wyraźnie zobaczyć ciało zmarłej 2-latki.

Trumna pochodziła z XIX wieku. Była całkowicie szczelna, a ciało dziewczynki zostało w niej niezwykle dobrze zachowane. Przez szybę można było zobaczyć jej twarz i dostrzec bukiet kwiatów, który trzyma w dłoniach.

Ericka Karner zamieszkuje dom, w którym została znaleziona dziewczynka. Skontaktowała się ona zarówno z policją, jak i z organizacją, która prowadzi pogrzeby dla martwych, niezidentyfikowanych i porzuconych dzieci.

Okazało się, że ziemia na której zbudowano dom Ericki, była kiedyś cmentarzem aż do lat trzydziestych. Następnie grunt został przebudowany jako rezydencja, a wszystkie groby zostały przemieszczone, z wyjątkiem grobu tej dziewczynki – jakimś cudem go pominięto…

Dziewczynkę nazwano Miranda i zawieziono na kolejny cmentarz. Jednak nadal nie było wiadomo, kim była. Dlatego organizacja starała się za wszelką cenę odnaleźć tożsamość dziewczyny. Dzięki dokumentacji pogrzebowej z miejscowego cmentarzyska, w końcu się udało. Nazywała się Edith Howard Cook. Zmarła 13 października 1876 roku, tuż przed tym, jak miała trzy lata.

Okazało się też, że Edith ma żyjącego krewnego, wnuka swojego brata Petera Cooka. Przyczyną śmierci dziewczynki nie jest jasna, ale uważa się, że zmarła z powodu zakaźnej choroby. Organizacja zdecydowała się zrobić kolejny pogrzeb i nadać dziewczynce właściwy nagrobek wraz z prawdziwym imieniem i obrazem.

Organizacja spotkała się z Peterem Cookem i razem z rodziną złożyli pożegnanie Edith.

Cieszy nas fakt, iż ci dobrzy Samarytanie szukali, dopóki nie odkryli tożsamości Edith. Teraz, gdy tajemnica została rozwiązana, dziewczynka może wreszcie odpocząć w pokoju.