fot. tiktok @ks.piotrjarosiewicz
in

Chciała wziąć ślub z partnerem, który ma dzieci z poprzedniego związku. To powiedział jej ksiądz

Ksiądz Piotr Jarosiewicz, jeden z najbardziej rozpoznawalnych katolickich kapłanów na TikToku, wciąż zdobywa serca wiernych swoim kanałem ewangelizacyjnym. Jego pasja i oddanie w odpowiedziach na pytania internautów sprawiły, że stał się prawdziwą ikoną społeczności. Ostatnio podzielił się swoją mądrością, odpowiadając pewnej użytkowniczce na pytanie dotyczące ślubu kościelnego w przypadku, gdy jej partner ma dzieci z poprzedniego związku.

Co w przypadku takiego związku?

Ksiądz Piotr Jarosiewicz, pełniący codzienną posługę jako wikary w diecezji drohiczyńskiej, to również ceniony autor książek, takich jak „Siedem”, „MPJ”, „Jesus is cool” oraz „Boża sieć..”. Jego zapał do głoszenia Ewangelii zdobyły mu setki tysięcy wiernych obserwujących na TikToku, gdzie jego konto jest prawdziwym źródłem inspiracji.

Dlatego nie dziwi fakt, że to do niego zwróciła się pani Anna, pragnąc uzyskać odpowiedź na trudne pytanie dotyczące ślubu kościelnego. Chciała dowiedzieć się, czy ma szansę zawrzeć sakrament małżeństwa, pomimo faktu, że jej partner posiada dzieci z poprzedniego związku.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz, który cieszy się opinią mądrego i wyrozumiałego duszpasterza, nie pozostawił jej bez odpowiedzi. Podkreślił, że kluczowe jest zrozumienie kontekstu poprzedniego związku mężczyzny. Czy był on pełnoprawnym małżeństwem, które zostało zawarte w Kościele, czy też był to związek cywilny czy też nieformalny.

„Zakładam, że to związek wolny, czyli po prostu ze sobą żyli. Potem pojawiły się dzieci. Te partner wziął do siebie i spotkał panią. To spotkanie, zauroczenie, przerodziło się w miłość” – odpowiadał duchowny, podkreślając, że w takim wypadku ślub kościelny jest jak najbardziej możliwy.

I dodał:

„Jeśli nie, to proszę o informację na priv. Wtedy będziemy dalej myśleli. Pozdrawiam”

@ks.piotrjarosiewicz #odpowiedź na @Ania🥀🦋 ♬ Beautiful music with beautiful piano phrases

Dzięki swojemu doświadczeniu oraz wiedzy teologicznej, Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest w stanie udzielić osobom jak pani Anny odpowiedzi, które uwzględniają zarówno wymogi kościelne, jak i kontekst życiowy każdej konkretnej sytuacji. Jego praca na TikToku, gdzie buduje mosty między wiarą a codziennym życiem, przynosi ulgę i nadzieję wielu osobom szukającym duchowego wsparcia.

Internauci zachwyceni postawą księdza

Internauci uwielbiają Księdza Piotra Jarosiewicza za jego autentyczność, ciepło i otwartość. Jego obecność w mediach społecznościowych przynosi nadzieję, pocieszenie i duchowe wsparcie wielu osobom, które doceniają jego wiedzę, mądrość i zdolność do nawiązywania autentycznego kontaktu. To właśnie ta oddana służba i miłość do Boga i ludzi sprawiają, że staje się on inspiracją dla wielu, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i odkrywać piękno katolickiej tradycji.

„Jejjj… ksiądz tak pięknie mówi, z takim spokojem. Miód na moje serce” – czytamy.