in ,

Chora 10-latka nie jest w stanie ani siedzieć, ani chodzić. Ale to, co tworzy, zachwyca cały świat!

Ta 10-latka nie jest w stanie ani siedzieć, ani chodzić, ale to nie stanowi dla niej przeszkody w tworzeniu fantastycznych dzieł, które stale zachwycają wszystkich!

Ekaterina Borodulkina z Moskwy miała zaledwie 3 miesiące, kiedy zaczęły się jej kłopoty ze zdrowiem, a raczej – kiedy objawy zostały zauważone przez rodziców. Lekarze przez kilka lat próbowali zdiagnozować dziewczynkę, aż w końcu się udało. Jednak diagnoza okazała się być jedną z najgorszych – dystrofia mięśniowa Duchenne’a. Mowa o chorobie genetycznej, doprowadzającej do zaniku mięśni. Mięśnie są zastępowane przez tłuszcz i tkankę łączną.

Dzisiaj dziewczynka ma 10 lat. Nie może chodzić ani poruszać głową. Niezbędna jest jej również pomoc podczas oddychania i elektryczny wózek inwalidzki, aby mogła się przemieszczać.

Ale Ekaterina nie należy do tych osób, które coś mogłoby ograniczać – wie, że w życiu najważniejsze jest, żeby robić to, co się kocha. Mimo wszystko.

Swoje pierwsze słowa wypowiedziała, kiedy miała zaledwie dwa lata i już wtedy namalowała mnóstwo przepięknych obrazków, w których każdy dojrzał pasję i talent. Szybko wysłano ją do szkoły plastycznej, aby mogła się rozwijać w tym kierunku.
 
Ekaterina musi leżeć nawet wtedy, kiedy maluje, ale młoda artystka doskonale sobie z tym radzi.
 
Najbardziej lubi malować naturę i zwierzęta. Warto wspomnieć, że jej obrazy znalazły już swoje miejsce w galeriach sztuki!
 
Poniższy film przedstawia, w jaki sposób ta dojrzała i zdolna osóbka, maluje obrazy. Może być inspiracją dla każdego, a jej dzieła są godne podziwu!