in

Aż ciężko uwierzyć, co dwóch mężczyzn robiło w kościele. Do akcji wkroczyła policja, nagranie poraża!

Nagranie z Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie w momencie wywołało prawdziwą burzę w sieci. To, co miało tam miejsce, po prostu nie mieści się w głowie. Do akcji musieli wkroczyć policjanci.

4 stycznia około godziny 15:20 dwaj mężczyźni wtargnęli do kościoła i ukradli niewielką ilość gotówki, którą znaleźli w skarbonie. Nie mieli jednak pojęcia, że w kościele jest zainstalowany monitoring. Nagranie szybko pojawiło się w Internecie.

„W kościele jest monitoring – zatem jeden z księży Pallotynów opublikował tego dnia w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiajcie złodziei przyłapanych przez kamerę. Nagranie skopiowali także policjanci z komisariatu VII by wykorzystać je w prowadzonym postępowaniu” – poinformowali krakowscy mundurowi.

Sprawców znaleziono wyjątkowo szybko. Jednego z nich rozpoznał funkcjonariusz małopolskiej policji. Jak się okazało, był on legitymowany w tym samym dniu, w którym miała miejsce kradzież. Sprawcami byli 30-latek i 46-latek. Oboje zostali złapani.

„Rankiem następnego dnia dowódca jednego z plutonów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie rozpoznał osoby na nagraniu jako osoby, które były legitymowane 4 stycznia – jeszcze przed kradzieżą – przez dowodzony przez niego patrol, w rejonie Starego Miasta. Policjanci dysponowali zatem danymi personalnymi osób podejrzanych. Kwestią czasu było zatem ich zatrzymanie” – podaje małopolska policja.

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Poniżej możesz obejrzeć nagranie z przestępstwa w Kościele Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie:

Źródło: o2.pl/Radio Eska/KPP Racibórz