fot. Krytyka Kulinarna, freepik
fot. freepik, facebook/Krytyka Kulinarna
in

Kupiła dwie porcje frytek. Cena na paragonie zwala z nóg

W obliczu rosnących kosztów życia, jedzenie staje się coraz droższe, a zakupy spożywcze mogą być dla wielu osób wyzwaniem. Wraz z nieustannym wzrostem cen artykułów spożywczych, niektórzy konsumenci szukają sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. W dobie internetu pojawiają się również niezwykłe historie dotyczące paragonów, które w sieci zdobyły miano „paragonów grozy”. Pewna internautka pokazała, ile przyszło jej zapłacić za frytki.

Takiej ceny się nie spodziewała

W ostatnich dniach popularny blog kulinarny „Krytyka Kulinarna”, prowadzony przez Magdę Grzebyk, stał się centrum uwagi po opublikowaniu historii, która szybko zdobyła rozgłos w mediach. Wpis Magdy dotyczył niesamowicie wygórowanej ceny za dwie porcje frytek, które zamówiła podczas niedzielnego festynu pod Warszawą.

„Dwie porcje frytek z mrożonki sprzedawanych z food trucka na podwarszawskim festynie. Minimalna stawka godzinowa w Polsce wynosi obecnie 22,80 zł brutto” – pisze blogerka na Facebooku.

Nie ulega wątpliwości, że drogie frytki stanowią tylko jeden z przykładów na wyższe koszty jedzenia, z którymi borykamy się na co dzień. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, konsumenci muszą być świadomi swoich wydatków, poszukiwać alternatywnych rozwiązań i angażować się w dialog na temat sprawiedliwości cenowej oraz jakości produktów spożywczych.

„Byłam niedawno w Japonii uznawanej za jeden z najdroższych krajów świata i… uważam, że Polska jest droższa” – pisze internautka.

„Ja mam wrażenie, ze ceny w knajpach odleciały poza inflację. Jasne, że energia i ogrzewanie były zabójcze, ale teraz nikt nie grzeje, a ceny się nie zmieniły. Ceny wielu składników po szokowych skokach znacząco spadły. Z drugiej strony żelazne prawo rynku: jak są chętni, to czemu nie zarabiać” – dodaje ktoś inny.

A Ty? Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło:facebook.com/krytykakulinarna