Miniaturka przykładowa: freepik
in

109-latka zdradziła dwa sekrety na długowieczność. Mężczyźni nie będą zachwyceni jednym z nich

Z życiowych sekretów stulatków można się wiele nauczyć. Ponieważ doświadczyli oni tak wiele, widzieli tak wiele i żyli tak długo, warto zaufać ich radom i zastosować je do własnego życia. 109-letnia kobieta o imieniu Jessie Gallan mieszkająca w Szkocji trafiła na pierwsze strony gazet dzięki swojej wypowiedzi dla Daily Mail. Staruszka zdradziła dość nietypowe podejście do udanego życia.

Historia staruszki inspiracją dla wielu kobiet

Jessie Gallan zmarła w 2014 roku, a jej historia z pewnością zainspirowała wiele kobiet. Jessie urodziła się 2 stycznia 1906 roku w szkockiej wsi. Miała sześcioro rodzeństwa i mieszkała z rodzicami w małym domu składającym się z dwóch pokoi. Gdy miała 13 lat, opuściła dom i zaczęła żyć na własną rękę.

„Nigdy nie mieliśmy pieniędzy, ale zawsze byliśmy bardzo szczęśliwi” — wspomniała.

Jaka była Jessie?

Zaczynała od dojenia krów, później pomagała w gospodarstwie, a na stare lata zatrudniła się w hotelu. Mimo ciężkiej pracy nigdy nie narzekała i była niezwykle pogodną osobą.

„Zawsze pracowałam z bardzo miłymi ludźmi. To niesamowite, móc widzieć dzisiejszy świat, tak różny od tego, w którym dorastałam” – powiedziała dla Dailymail.

Sekret długowieczności

Kobieta w wywiadzie udzielonym na rok przed śmiercią stwierdziła, co jej zdaniem utrzymywało ją tak długo przy życiu. Mówiła, że nigdy nie wyszła za mąż i nie związała się z żadnym mężczyzną, staruszka uważa, że właśnie dlatego żyła tak długo.

Najstarsza mieszkanka Szkocji, Jessie Gallan twierdziła, że unikanie mężczyzn jest kluczem do długiego życia.

“Sekretem długiego życia jest trzymanie się z dala od mężczyzn. Jest z nimi więcej kłopotów, niż są warci”.

Podkreśliła też, że zawsze zwracała uwagę na swoją dietę i zdrowie. Nawet personel domu opieki w Aberdeen, gdzie mieszkała przed śmiercią, był zdumiony, że seniorka miała siłę, by ćwiczyć przynajmniej raz w tygodniu.