in

Tak ksiądz wypowiedział się o rozwodnikach. Internauci oburzeni

Rozwody są tematem, który nieuchronnie towarzyszy współczesnemu społeczeństwu, budząc różne emocje i kontrowersje. W przypadku Kościoła katolickiego, rozwód jest kwestią szczególnie delikatną i trudną zarówno dla osób zaangażowanych w małżeństwo, jak i dla samego duchowieństwa. W tej kwestii postanowił wypowiedzieć się jednak pewien ksiądz, który zdobył popularność na TikToku. Co powiedział?

Duchowny o rozwodzie

Ksiądz Piotr Jarosiewicz to duchowny znany nie tylko w swojej parafii, ale również na platformach społecznościowych, takich jak TikTok. Zdobył popularność dzięki swojej wyjątkowej drodze duszpasterskiej. Jego zaangażowanie w dotarcie do młodych ludzi i odpowiadanie na ich nurtujące pytania w nowoczesny sposób, sprawia, że staje się on inspiracją dla wielu wiernych.

Jakiś czas temu pewna kobieta zadała księdzu pytanie, które dotyczyło przyszłej świadkowej narzeczonego. Wyjawiła, że jej przyszła świadkowa jest rozwódką i obecnie znajduje się w nowym związku z innym mężczyzną. Zadaniem Księdza Piotra było udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy rozwódka w takiej sytuacji może przystąpić do Komunii Świętej podczas ich nadchodzącego ślubu.

„Jeśli przyjdzie do spowiedzi, to kapłan nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia, bo wróci z powrotem do tego życia. W momencie, w którym żyje z partnerem, ksiądz nie da rozgrzeszenia i do komunii nie można pójść” – wyjaśnił ksiądz.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @aleksandrasidor23 ♬ Beautiful music with beautiful piano phrases – G-axis sound music

Internauci uważają, że może być to krzywdzące dla wielu osób, które z różnych względów musiały podjąć taką czy inną decyzję.

„A jak została porzucona przez męża, to według Kościoła ma być zawsze sama, tak?” – czytamy w komentarzach.