fot. freepik.com
in

Dlaczego drzwi w toaletach publicznych nie sięgają ziemi? Odpowiedź zaskoczy każdego

Wiele miejsc publicznych, takich jak dworce, galerie handlowe, kina i inne, posiada toalety, których drzwi nie sięgają do samej ziemi. Pewien Tiktoker postanowił wyjaśnić kilka powodów, dla których takie drzwi są stosowane.

Jakie są to powody? Znamy szczegóły.

Dlaczego drzwi w toaletach publicznych mają szparę?

Pierwszym powodem jest bezpieczeństwo. W przypadku, gdy ktoś straci przytomność w toalecie, drzwi nie sięgające podłogi pozwalają zauważyć taką sytuację i szybciej udzielić pomocy. Choć rzeczywiście, w przypadku prób włamania, takie drzwi nie stanowią zbyt dużej przeszkody.

Kolejnym powodem jest czystość. Toalety w miejscach publicznych są intensywnie użytkowane i wymagają częstego sprzątania w ciągu dnia. Dzięki drzwiom, które nie dosięgają ziemi, personel sprzątający może łatwiej przejechać pod nimi mopem. Dodatkowo, taki prześwit między drzwiami a podłogą pozwala na lepszą wentylację.

Ostatnim powodem jest koszt. Krótsze drzwi do kabin toaletowych są tańsze niż pełnowymiarowe drzwi, co stanowi zdecydowaną różnicę w kosztach wyposażenia takiej toalety.

Podsumowując, drzwi toalet w miejscach publicznych, które nie dosięgają podłogi, mają kilka powodów. Są one stosowane ze względów bezpieczeństwa, czystości oraz kosztów. Choć nie stanowią one zbyt dużej przeszkody dla prób włamania, pozwalają na szybsze reagowanie w przypadku nagłych sytuacji, ułatwiają sprzątanie toalety i obniżają koszty wyposażenia.

@mattypstories And now you know!🚽#bathroom#facts#themoreyouknow ♬ Paris – Else

Internauci byli zaskoczeni. Wielu z nich nie miało pojęcia, że powodów może być aż tyle.

„Myślałem, że są tylko po to, żeby zobaczyć czy ktoś jest w środku” – czytamy w komentarzach.

„Jak jestem w publicznej toalecie to nienawidzę tych drzwi, które tej przestrzeni nie mają. Nawet jeśli jest jej odrobina to już dobrze, bo zawsze się boję, że się zatnę w toalecie” – dodała Larkyn.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!