in ,

Posadzili miliony drzew na pustkowiu. Po roku czasu widok rozkłada na łopatki!

Kiedy w Pakistanie posadzono drzewa, nikt nie spodziewał się, że rok później dojdzie do zmiany, która zachwyci ludzi na całym świecie. Efekt ciężkiej pracy jest po prostu niesamowity.

Dobra zmiana

Posadzono drzewa i wystarczył zaledwie rok, aby ich widok rozkładał na łopatki. Doradca pakistańskiego premiera i ministra klimatu postanowił opublikować w mediach społecznościowych nagranie z Rezerwatu Przyrody Balloki, który w ciągu 365 dni zmienił się nie do poznania.

Na nagraniu możemy zobaczyć, jak wygląda pakistański Rezerwat Przyrody Balloki przed zalesieniem. Widok nie zachęca do jego odwiedzenia. Po posadzeniu drzew w ramach projektu „10 Billion Tree Tsunami” po prostu nie da się oderwać od niego oczu. Rząd wspiera i promuje zalesianie całego kraju.

Program ma na celu zasadzenie miliarda drzew w ciągu pięciu lat. Dzięki temu odżyje dzika przyroda, a wszystkie tereny będą objęte ochroną.

Zasadzono już drzewa na 20 798 hektarach – ale to dopiero początek. Rząd ma w planach zasadzić jeszcze około 250 milionów sadzonek, niestety z powodu pandemii koronawirusa prace przeniesiono dopiero na przyszłą wiosnę.

Trzeba przyznać, że drzewa zasadzone w Rezerwacie Przyrody w Balloki, całkowicie ozmieniły te tereny. To naprawdę wspaniała zmiana dla środowiska. Koniecznie obejrzyjcie nagranie poniżej!

Źródło: Bored panda