in

Jakie zastosowanie ma tak naprawdę druga strona tłuczka do mięsa? Większość z nas popełnia wielki błąd!

Tłuczek do mięsa znajdziemy niemalże w każdej kuchni. Wielu Polaków nie wyobraża sobie, że mogłoby go zabraknąć. Choć służy on głównie do ubijania porcji mięsa na kotlety lub steki, można go stosować również do czegoś innego. Nie od dziś wiadomo, że ma on dwie strony – czy zastanawialiście się do czego służy druga z nich?

Druga strona tłuczka – Do czego służy?

Każdy, kto ma zamiar przygotować mięsną potrawę, z pewnością skorzysta z tłuczka. Wydawałoby się, że wiemy wszystko o tym prostym urządzeniu, jednak do czego służy jego druga strona? Jak wiadomo, jedna z nich jest kratkowana, a druga płaska.

W większości przypadków ludzie używają tej pierwszej, nie zastanawiając się nawet do czego służy druga. Jak się okazuje, płaską stroną rozbijamy włókna mające tendencję do twardnienia w czasie obróbki termicznej. Dlatego też w przypadku przygotowywania wołowiny czy też karkówki powinniśmy skorzystać właśnie z niej.

Gładka strona tłuczka to idealny przyrząd do tego, by delikatnie rozbić drób. Brak wypustek powierzchni sprawi, że nie dojdzie do przebicia mięsa w trakcie jego przygotowywania.

Wiedzieliście o tym wcześniej? Dajcie znać w komentarzu!

Podziel się tą ciekawą informacją z innymi!

Źródło: kobieta.wp.pl