in

Drony transportujące krew i leki są gotowe do lotu. Testy w szpitalach już się rozpoczęły.

Wykorzystanie dronów do transportu krwi, leków i narządów, zmniejszy o połowę koszty opieki zdrowotnej i czasu oczekiwania.

Drony transportujące krew i leki

To genialny pomysł stworzony przez dwóch włochów Andrei Cannas i Giuseppe Tortory. To przyszłość, która jest blisko: wiele włoskich szpitali już wykazało zainteresowanie wdrażaniem dronów wśród swoich usług, w tym Pontedera w Pizie, gdzie już rozpoczęły się eksperymenty.

Drony są zaprojektowane do latania nawet w złych warunkach pogodowych, takich jak deszcz i wiatr: będą nosić leki, do 10 worków z krwią, a w dalszej przyszłości narządy. Drony będą również wykorzystywane w sytuacjach pierwszej interwencji, co znacząco wpłynie na efektywność akcji ratowniczych, roboty dotrą na miejsce wypadku w bardzo krótkim czasie.

ABzero – tak nazywa się właśnie ten włoski projekt, który dostarcza specjalne drony sanitarne: 6 śmigieł gwarantuje stabilny i szybki lot (maksymalnie 70 km / h), a 3 gps zapewniają maksymalną dokładność lokalizacji. Dzięki ich zastosowaniu czasy transportu zmniejszą się o połowę!

ABzero to pierwsze na rynku drony przeznaczone do użytku medycznego. Twórcy twierdzą, że nie będzie trudności w nauce zarządzania lotem drona: w rzeczywistości robot nie będzie sterowany zdalnie, po prostu będzie trzeba wprowadzić lokalizację w programie, a reszta zrobi się sama. Czy dronom uda się znacznie poprawić jakość służby zdrowia? Mamy taką nadzieję!
 
Obejrzyj wideo: