in ,

Sytuacja staje się dramatyczna. Jest pilny apel do Polaków.

Pandemia koronawirusa znów daje się we znaki. Z dnia na dzień sytuacja staje się coraz gorsza i póki co nie widać żadnej nadziei na to, że coś ulegnie poprawie.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 15 515 nowych przypadkach koronawirusa. Zmarło 250 osób zakażonych COVID-19.

Kolejny rekord

W ciągu ostatniego tygodnia liczba zakażeń drastycznie wzrosła. Dziś padł kolejny rekord. Z czymś takim nie mieliśmy do czynienia od końca kwietnia.

Największa liczba zakażeń jest na Mazowszu – 3206. Lubelszczyzna to także region, w którym sytuacja bardzo niepokoi – chorych jest 2110.

Dużo zakażeń pojawiło się na Śląsku (1241), Podlasiu (1101) i w woj. łódzkim (1031). W reszcie województw liczba nowych zakażeń nie jest większa niż tysiąc.

Pomimo tego, że duża część społeczeństwa przyjęła preparat, w szpitalach pojawia się coraz więcej pacjentów. Obecnie zajętych jest 8 595 łóżek covidowych. Poza tym pacjenci korzystają łącznie z 713 respiratorów.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zabrał głos w tej sprawie:

„Dzisiejsze dane powinny wywołać chwilę zastanowienia. Wyjdźmy na ulice i zobaczmy, jak zachowujemy się jako społeczeństwo” – zaapelował w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski.

Pomimo dramatycznej sytuacji w Polsce, póki co rząd nie planuje wprowadzania dodatkowych obostrzeń.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Twitter, Wirtualna Polska