in

Dziewczynka panicznie bała się operacji. To, w jaki sposób uspokoił ją lekarz, ściska za serce!

Dr Travis Groth nie jest zwyczajnym pediatrą. Choć przyjmuje pacjentów z całego świata, pod jego opiekę trafiają również najlepsi przyjaciele małych dzieci – pluszowe zabawki.

Bohater, bo tak mówi o mężczyźnie wielu ludzi, pracuje w Dziecięcym Szpitalu w Milwaukee w Wisconsin (USA). Doktor stara się bowiem robić wszystko, aby pobyt w szpitalu nie był wyłącznie traumatycznym przeżyciem, a przebyte operacje kojarzyły się również z czymś pozytywnym.

„Staramy się robić wszystko, aby nasi pacjenci czuli się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo. Operujemy ich najlepszych pluszowych przyjaciół, a czasem przebieramy się za ulubionych bohaterów bajek. Radość dzieci jest najlepszą formą zapłaty” – mówi Groth.

Dzięki takim działaniom, mali pacjenci budzą się po nawet najbardziej skomplikowanych zabiegach w towarzystwie swoich maskotek, które mają te same opatrunki, co ich właściciele. Nie od dziś bowiem wiadomo, że we dwójkę raźniej.

Dzieci przebywające w Dziecięcym Szpitalu czują się mniej samotne, gdyż pluszowi ulubieńcy przeżywają dokładnie to samo.

Działania wyjątkowego lekarza chirurgii czasem opiera się także na wykonywaniu zdjęć rentgenowskich zabawek, które następnie wręczane są zainteresowanym, małym pacjentom.

Dziewczynka przedstawiona na zdjęciu jest właśnie po skomplikowanej operacji ucha. W swoich ramionach trzyma ulubionego pluszaka, który także poddany był temu samemu zabiegowi!

Dr Groth to nie tylko lekarz, który doskonale zna się na medycynie. Posiadał on bowiem znacznie ważniejszą umiejętność – leczenia małych i przerażonych dusz swoich pacjentów, wywołując na ich twarzach szczery uśmiech. Bez wątpienia jest to największa różnica, odróżniająca zwyczajnego lekarza od prawdziwego uzdrowiciela!

Źródło i Fotografie: hearteternal.com