fot. instagram/drculver
in

Za piękna na lekarza? Przez niezwykłą urodę pacjenci wątpią w jej kompetencje

Dr Medina Culver, rodzinna lekarka w Las Vegas, codziennie słyszy od pacjentów, że jest za ładna, by być wiarygodnym lekarzem.

Choć zdobyła wykształcenie medyczne i doświadczenie zawodowe, nadal spotyka się z ludźmi, którzy uważają, że jej wygląd wpływa na jej kompetencje.

Medina pamięta jeszcze czasy, gdy zaczynała studia medyczne, a wiele osób, w tym osoby odpowiedzialne za rekrutację, nie mogło zrozumieć, dlaczego wybrała tak trudny kierunek, skoro mogłaby pracować jako modelka lub być wygodnie utrzymywana przez bogatego męża.

Ludzie pytają się jej: „Nie jesteś zmartwiona faktem, że jesteś już po 30 i nadal nie masz dzieci i męża?”, „Wykorzystaj swój wygląd, a nie swój mózg”, „Jako kobieta powinnaś skupić się na budowaniu rodziny i małżeństwie, a nie karierze”. Culver regularnie rozprawia się z tymi opiniami na swoim profilu na Instagramie, mówiąc:

„Nieustannie otaczają nas ludzie, którzy mówią nam, że czegoś nie możemy zrobić” , „Życie jest twoją własną podróżą. Niektórzy ludzie chcą mieć rodzinę szybciej, inni wolniej albo po prostu stawiają karierę na pierwszym miejscu.”

Pani doktor nie zamierza pozwolić, aby cudze opinie wpłynęły na jej pracę i determinację do bycia najlepszą lekarką, jaką może być.

Źródło: kobieta.pl, 7news.com.au, instagram.com