in

Możesz dostać 40 tys. złotych, nawet jeśli nie zacząłeś jeszcze remontu. Znamy szczegóły.

Jeśli masz w planach remont domu, powinieneś wiedzieć, że możesz… dostać nawet 40 tysięcy złotych, nawet w przypadku, gdy nie zacząłeś jeszcze prac! Ubiegać się o tego rodzaju wsparcie można od piątku, 15 lipca. Jakie trzeba spełnić warunki? Znamy szczegóły.

W piątek rozpoczął się kolejny projekt programu antysmogowego „Czyste Powietrze”. Ma on na celu wspieranie wymiany nieefektywnego źródła ciepła i termomodernizacji domu jednorodzinnego.

Dotacje dla Polaków

„Czyste Powietrze Plus” zapewni środki potrzebne do prac remontowych jeszcze przed ich rozpoczęciem.

Jak było dotychczas? Beneficjent był zmuszony do tego, by samemu zadbać o środki na inwestycję, a dopiero po tym, jak została ona zakończona, wojewódzki fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej zapewniał dotację.

Paweł Mirkowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przekazał dla PAP, że ze ścieżki prefinansowania w „Czystym Powietrzu” skorzystają ci, którzy kwalifikują się w programie do  podwyższonego oraz najwyższego poziomu dofinansowania.

„Chodzi o właścicieli domów, gdzie przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosi do 1564 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym oraz do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Drugą grupą beneficjentów są właściciele domów, których dochód w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 900 zł na osobę oraz 1260 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Te dwie grupy w „Czystym Powietrzu Plus” będą mogły otrzymać też o 10 tys. wyższą maksymalną kwotę dotacji” – wyjaśniał wiceprezes.

O jakiej kwocie mowa? Dotacja w programie „Czyste Powietrze” w ramach podwyższonego dofinansowania wyniesie 37 tys. zł, a w ramach najwyższego – 69 tys. zł. W „Czystym Powietrzu Plus” można spodziewać się do 47 i 79 tys. zł.

„Oznacza to, że przy najwyższym stopniu dofinansowania w ramach prefinansowania będzie można otrzymać wcześniej, czyli przed wykonaniem inwestycji, nawet blisko 40 tys. zł” – dodał Mirkowski.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: money.pl