in

W tym mieście można kupić dom przy plaży za niecałe 5 złotych! – Jest tylko jeden warunek.

Kto nie marzy o domu w pięknej okolicy za grosze? Chyba każdy z nas pokusiłby się, gdyby padła decyzja o tym, że w którymś z miast domy będą kosztować zaledwie… niecałe 5 złotych. To niemożliwe? Jak się okazuje, nie do końca.

Pewien burmistrz wpadł na taki pomysł – jest jednak jeden haczyk.

Kredyt hipoteczny nie jest w zasięgu każdego, a w wyniku pandemii koronawirusa sprawa z pewnością jeszcze bardziej się skomplikowała. Dzisiaj odrzucany jest już co 4. wniosek. Może pora przeprowadzić się do Włoch? Rozwiązanie, które tam znaleziono, jest wprost niewiarygodne.

Domy za 1 euro

,,Znalezienie nowych właścicieli dla wielu opuszczonych domów, które mamy, jest kluczową częścią „Operacji Piękno”. Rozpocząłem ją, aby uratować zniszczone i utracone części miasta” – mówi burmistrz Michel Coni, jak cytuje Buinsess Insider.

Burmistrz włoskiego miasta Cinquefrondi ze względu na to, że doszło do wyludnienia, postanowił podjąć radykalne kroki i zachęcić w niecodzienny sposób do przeprowadzki w to miejsce. W miejscowości położonej w Kalabrii na południu Włoch możemy kupić dom za niecałe 5 złotych. Co ciekawe, w miasteczku tym nie było ani jednego przypadku koronawirusa! No dobrze, ale jaki jest haczyk?

,,Znajdujemy się między wzgórzami i dwoma ciepłymi morzami, a plaże oddalone są o zaledwie 15 minut jazdy samochodem. Mimo to część mojego miasta jest opustoszała” – dodaje Conia.

Warunkiem posiadania domu jest wyremontowanie go w przeciągu 3 lat. Jeśli ktoś kupi dom i nie wywiąże się z tego obowiązku, zapłaci karę w wysokości 20 tysięcy euro. Jednak powierzchnia domów nie jest duża, przez co remont na pewno nie byłby aż tak czasochłonny – mają ok. 40-50 metrów kwadratowych.

Co sądzicie o takim pomyśle? Wydaje się być kuszący, prawda?

Podziel się nim ze znajomymi!

Źródło: Buisness Insider