in

Pozbądź się karaluchów na dobre – ujawniamy domowy sposób, który pozwoli trzymać je z daleka.

Nikt nie lubi karaluchów. Są przerażające, obrzydliwe i dla niektórych osób, oznaką nieczystości. Chociaż prawdą jest, że brudny dom może przyciągać karaluchy o wiele bardziej niż czysty, te owady mogą atakować każdy.

Kiedy zobaczysz jednego karalucha, możesz być pewien, że w pobliżu są setki innych. Często gniazdują w ścianach, za gniazdkami elektrycznymi, urządzeniami oraz w innych ciemnych, ciepłych miejscach. Rozpylacze i trutki, które kupujesz w sklepie, zabijają niektóre, ale rzadko wszystkie.

Możesz wynająć kosztownego specjalistę od zwalczania szkodników, aby pozbyć się tych obrzydliwych owadów, lub możesz zrobić własną truciznę karalucha i zabić je samemu za ułamek kosztów. Zrób przynętę na karalucha, która jest tania i łatwa w użyciu. Karaluchy zjadają przynętę, a także przenoszą ją z powrotem do gniazda, gdzie dzielą się nią z innymi.

Przepis zawiera kwas borowy.

Karaluchy są przyciągane do przynęty ze względu na cukier i jaja. Przy okazji spożywają kwas borowy. Może minąć kilka dni zanim insekty zaczną umierać, ale ostatecznie całe gniazdo będzie martwe.

Oto jak to zrobić:

Potrzebujesz:
Miskę
Widelec
100 procentowy kwas borowy
½ szklanki cukru
1 żółtko jajka
Rękawiczki

Wykonanie:
Krok 1: Zagotuj jajko, aż żółtko stanie się twarde.
 
Krok 2: Włóż jajko do miski z lodowatą wodą, aby szybko schłodzić.
 
Krok 3: Wyjmij jajko i oddziel białko od żółtka.
 
Krok 4: Włóż żółtko do miski.
 
Krok 5: Powoli wlej 70 g kwasu borowego do miseczki z żółtkiem.
 
Krok 6: Dodaj ½ filiżanki cukru i dalej mieszaj.
 
Krok 7: Mieszaj, aż będzie miała taką samą konsystencję jak ciasto. Jeśli jest zbyt krucha, dodaj więcej cukru, aby zmiękczyć.
 
Krok 8: Załóż rękawiczki, z mieszanki zrób kulki.
 
Krok 9: Włóż kule do szafek i pod urządzenia (piekarnik, zmywarka lodówka). Możesz umieścić je w dowolnym miejscu, w którym widziałeś karalucha, byle nie w zasięgu dzieci i zwierząt.
 
Krok 10: Obserwuj jak karaluchy skubią kulki. Zabiorą część żywności do gniazda, aby podzielić się nimi z innymi karaluchami. Kwas borowy powoli zabije je wszystkie.
 

 
Możesz wypróbować ten przepis w swoim domu, garażu lub gdziekolwiek indziej, gdzie występuje inwazja karalucha.
 
Działa równie dobrze na mrówki. Gdy owady odszukają przynętę i zaczną ją jeść, będą wracać po więcej i wyślą inne karaluchy, aby je zjadły.
 

 
Jeśli zauważysz, że kulki zostały zjedzone, ale wciąż jest kilka karaluchów, możesz zrobić kolejną porcję i kolejną przynętę.
 
Może to potrwać do dwóch tygodni, aby pozbyć się wszystkich karaluchów z domu, ale jest to o wiele tańsze niż profesjonalna dezynsekcja. Czy chcesz nadal płacić komuś, by przyszedł do twojego domu zabijać insekty, skoro możesz po prostu przygotować ten szybki przepis i zrobić to sam? Oczywiście nie! Wypróbuj truciznę na karaluchy i pożegnaj się z nimi na dobre.